Gaz Metan – CS Mioveni 1-0 | Gol din penalty, după un henţ stupid. Prima eliminare a sezonului şi debutul lui Andrei Cristea

Publicat: 17 iulie 2021, 20:21

Probleme mari la Gaz Metan

SportPictures / Valentin Macrea/SPORT PICTURES via Hepta

Gaz Metan a învins-o pe CS Mioveni cu golul lui Nasser Chamed. Acesta a marcat din penalty, în minutul 14. Gazdele au jucat cu un jucător mai puţin din minutul 77.

Yuri Matias este primul jucător eliminat în acest sezon pentru o intrare cu talpa. Andrei Cristea a intrat în minutul 59 la Mioveni. Este meciul de debut la noua echipă pentru atacantul în vârstă de 37 de ani.

LIVE SCORE Gaz Metan – CS Mioveni 1-0

Update: Yuri a primit cartonaşul roşu în minutul 77! Gazdele vor juca în zece jucători, din cauza unei intrări cu talpa direct pe piciorul lui Blănaru. Este prima eliminare din acest sezon al campionatul.

Update: Andrei Cristea a debutat la oaspeţi în minutul 59.

Update: Gaz Metan a intrat la pauză cu avantaj de un gol.

Update: Pauză de hidratare la jumătatea primei reprize.

Update: GOOOL Mediaş! Nasser Chamed a marcat din penalty în minutul 14. Mioveni a fost penalizată pentru un henţ stupid în careu comis de Alexandru Iacob.

captură Telekom Sport

Update: A început meciul.

Echipele de start

Gaz Metan: Vâlceanu – Romeo, Yuri, Matricardi, Trif – Filip, De Moura – Lixandru, Chamed, Grădinaru – Morar; Antrenor: Mihai Teja

Rezerve: Buzbuchi – Horj, Horşia, Santos, Pereira, Iancu, Velisar, Sarr, Ciocan

CS Mioveni: Popescu – Scarlatache, Balaur, Iacob, Şerbănică – Toma, Panait, Dumitriu, Rădescu – Rusu, Blănaru; Antrenor: Alexandru Pelici

Rezerve: Ducan – Oancea, Vereş, Dat, Garutti, Burnea, Massaro, Coşereanu, A. Cristea

Andrei Cristea, cel mai bun marcator din Liga 1 aflat în activitate

Nou-promovata CS Mioveni va juca pe terenul lui Gaz Metan, ocupanta locului doi din play-out-ul sezonului trecut.

Cele două echipe nu s-a mai întâlnit într-un meci oficial din sezonul 2011/2012. Atunci, argeşenii s-au impus 4-2, acasă, şi au remizat, 1-1, în deplasare.

La Mioveni, poate debuta şi veteranul Andrei Cristea, care a semnat în această vară, după ce s-a despărţit de Poli Iaşi, care a retrogradat în liga a doua.

În vârstă de 37 de ani, Cristea este cel mai bun marcator al campionatului, cu 114 reuşite, dintre jucătorii aflaţi în activitate, potrivit lpf.ro.

16:54 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 26 aprilie 16:42 „Nu poţi să te dai în spectacol!” Florinel Coman a aflat cum e viaţa în Qatar: „Mâncare bună, plaje şi acces la orice” 16:27 Surpriză la FCSB! Jucătorul pe care Gigi Becali îl vrea în primul 11: „Va intra și va juca titular” 15:31 Ebru Bolat s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Va reprezenta România la iahting! 15:22 „Toată lumea așteaptă titlul!” Elias Charalambous, declarație în forță înainte de FCSB – Farul! 14:50 FRF a anunțat ce echipe au primit licența pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara 14:41 Reacția lui Gigi Becali, după ce a aflat că Risto Radunovic e pe lista lui CFR Cluj! Mesaj direct pentru vedeta de la FCSB 14:17 QPR – Leeds LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:00). Continuă lupta incendiară pentru promovarea în Premier Leauge! Echipele probabile 14:07 NEWS ALERTDaniel Niculae, urmărit penal în dosarul materialelor pirotehnice 13:47 Mircea Lucescu, Ion Ţiriac şi Nicolae Badea, super-proiect la unicul Dinamo: „Au avut o întâlnire cei trei” Vezi toate știrile