Gaziantep, pe primul loc în Turcia! Victorie uriaşă pentru Şumudică. Alex Maxim a marcat pentru noul lider. Bucurie nebună în vestiar!

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 ianuarie 2021, 14:09

Comentarii
Gaziantep, pe primul loc în Turcia! Victorie uriaşă pentru Şumudică. Alex Maxim a marcat pentru noul lider. Bucurie nebună în vestiar!

Marius Şumudică şi Alex Maxim au sărbătorit în vestiar

Echipa lui Marius Şumudică a suferit în disputa cu echipa aflată pe locul 18 în competiţia internă. După ce a fost încurcată etapa trecută, acum a avut nevoie de 70 de minute pentru a deschide scorul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Maxim a dus-o pe Gaziantep pe primul loc în Turcia

Revenit după o suspendare, Alex Maxim a făcut din nou diferenţa. Golgheterul lui Gaziantep a marcat golul de 1-0. Iniţial, asistentul a anulat reuşita pe motiv de ofsaid la Demir, iar Marius Şumudică a răbufnit pe marginea terenului. Faza a fost analizată cu sistemul VAR, iar golul a fost validat! Marcator în premieră în 2021, Maxim a ajuns la opt goluri stagionale.

Gaziantep a depăşit-o la golaveraj pe Beşiktaş abia în minutul 90+6. Cenk Şahin a înscris şi a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru trupa la care Toşca şi Junior Morais au fost titulari.

A fost o bucurie nebună în vestiarul turcilor. Echipa lui Şumudică este neînvinsă din luna septembrie!

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:32

VIDEOFC Porto – Famalicao 2-2. “Dragonii” scapă victoria printre degete! Egalați în al nouălea minut de prelungire

23:55 4 apr.

Surpriză uriașă în Cupa Angliei. Arsenal, eliminată de o echipă din Championship

23:25 4 apr.

Inedit! Un copil l-a întrebat pe Bogdan Andone dacă Argeș e favorită la titlu. Cum a răspuns după 1-1 cu Dinamo

23:24 4 apr.

Controversă uriașă în Atletico – Barcelona! Diego Simeone a erupt după decizia centralului

23:05 4 apr.

Scene tensionate în Atletico Madrid – Barcelona. Jucătorii au început să se îmbrâncească. De la ce a pornit totul

22:56 4 apr.

„Ușor-ușor, ajungem la nivelul dorit” Kopic zâmbește din nou, după egalul cu Argeș. Ce spune despre Pușcaș

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar 5 FC Argeş – Dinamo 1-1. Remiză la Mioveni și un nou pas greșit făcut de „câini”. Debut și pentru George Pușcaș 6 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre fazele controversate din Botoşani – FCSB 3-2: “Nici dacă era blat…”
Citește și