Gest uriaş făcut de Ionuţ Nedelcearu pentru fosta sa echipă: "Nu s-a dezis niciodată de clubul care l-a crescut"

Antena Sport Publicat: 8 aprilie 2021, 18:09 / Actualizat: 20 decembrie 2022, 16:22

Zuma Press / Johann Groder via Hepta

Ionuţ Nedelcearu, gest uriaş

• Gest uriaş făcut de Ionuţ Nedelcearu
  • Anunţul făcut de fani

Nedelcearu era în programul DDB, dar acum a devenit membru „Elite” şi va dona 1948 de euro pe an. Anunţul a fost făcut de PCH.

SÂNGELE APĂ NU SE FACE!

Ionuț Nedelcearu s-a înscris anul trecut în DDB, iar zilele acestea a făcut trecerea la cardul de 1948€, DDB Elite.

Ionuț nu s-a dezis niciodată de clubul care l-a crescut și l-a lansat în fotbalul mare. Știe prin ce necazuri trecem și e dispus să pună umărul alături de noi, ca să salvăm Dinamo. Felicitări, Nede! Sperăm ca exemplul tău să fie urmat și de alți câini care au posibilitatea să facă un astfel de efort pentru Dinamo!”, au scris fanii din PCH pe reţelele de socializare.

Ionuţ Nedelcearu, clipe de coşmar în Grecia

Ionuţ Nedelcearu a trecut prin momente grele în Grecia, cu AEK Atena, la primul meci după revenirea de la echipa naţională.

Ionuţ Nedelcearu a intrat pe teren abia în minutul 64. Scorul era deja 4-0 pentru oaspeţi. Fundaşul român a deviat mingea în poartă 10 minute mai târziu.

Ionuţ Nedelceanu, în mijlocul scandalului de la AEK Atena-Olympiacos 1-5

AEK a dat golul de onoare chiar înainte de final. Meciul de pe stadionul olimpic din Atena s-a jucat cu porţile închise, dar în tribune s-a aflat un grup restrâns de fani.

Aceştia au creat un adevărat haos. Au coborât pe gazon şi nu i-au lăsat pe jucători să meargă la vestiare. „Dați jos acum tricoul sfânt al lui AEK. Dați-l jos și plecați toți!”, au strigat suporterii furioşi.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” 13:24 Adrian Mutu își poate pierde una dintre vedetele de la CFR Cluj! Poate prinde transferul carierei în Premier League sau Serie A 12:09 Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol” 11:53 Programul românilor la Cupa Mondială de haltere. Competiţia e în AntenaPLAY, în perioada 31 martie – 11 aprilie 11:20 VIDEO„E un imbecil!” Cea mai dură reacție despre Fernando Alonso, după incidentul cu George Russell din Australia 11:15 Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024” 11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” 10:10 „Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu Vezi toate știrile
George Puşcaş, primul gol după patru meciuri
AntenaPLAY • 10 mart., 18:10
Românii, la putere în Serie B! George Puşcaş, primul gol după patru meciuri la Bari! Nedelcearu a marcat şi el pentru Palermo
Brescia - Palermo 4-2, în AntenaPLAY. Borrelli, gol cu călcâiul. Repriză de coşmar pentru Mirko Pigliacelli
AntenaPLAY • 2 mart., 17:50
Brescia – Palermo 4-2, în AntenaPLAY. Borrelli, gol cu călcâiul. Repriză de coşmar pentru Mirko Pigliacelli
Mirko Pigliacelli, repriză de coşmar în Brescia - Palermo
AntenaPLAY • 2 mart., 16:17
Mirko Pigliacelli, repriză de coşmar la Palermo! Fostul portar al Universităţii Craiova a primit 4 goluri în 45 de minute
Ultrașii lui Dinamo au lansat un atac frontal la adresa lui Andrei Nicolescu
Liga 1 • 9 feb., 15:23
Ultrașii lui Dinamo, atac frontal la Andrei Nicolescu. Ultimatum pentru conducere: „Marți 13 e ziua decisivă!”
Italienii s-au convins de George Puşcaş, după trei meciuri la Bari
AntenaPLAY • 3 feb., 11:25
Italienii s-au convins de George Puşcaş, după trei meciuri la Bari: „Anonim!” Laude pentru Ionuţ Nedelcearu