Închide meniul

Gică Hagi şi Gică Popescu joacă într-un meci demonstrativ la Cluj: All Stars Romania – Galatasaray Legends

Bogdan Stănescu Publicat: 20 aprilie 2023, 17:13

Comentarii
Gică Hagi şi Gică Popescu joacă într-un meci demonstrativ la Cluj: All Stars Romania – Galatasaray Legends

Gică Hagi şi Gică Popescu, într-un meci demonstrativ / Hepta / Mediafax foto - Adi Piclisan

Gică Hagi şi Gică Popescu joacă într-un meci demonstrativ la Cluj. All Stars Romania – Galatasaray Legends se va disputa pe 2 iunie pe Cluj Arena.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi şi Gică Popescu vor încălţa din nou ghetele de fotbal. Cei doi foşti mari fotbalişti ai României vor participa la un meci caritabil.

Gică Hagi şi Gică Popescu joacă într-un meci demonstrativ la Cluj

Pentru mine este întotdeauna o bucurie să joc fotbal, să fiu în teren alături jucătorii celor două mari echipe, a României şi Galatasaray Istanbul, unde m-am simţit întotdeauna ca acasă, înseamnă un moment cu totul special şi abia aştept să îl împărtăşesc cu fanii fotbalului din România”, a declarat Gică Hagi.

Este o mare bucurie să îmbrac din nou tricourile ambelor echipe România şi Galatasaray şi să contribui astfel, împreună cu foştii mei colegi, la eforturile de reclădire a Turciei după devastatorul cutremur care pe mine personal m-a marcat profund. Pasiunea cu care noi, membri ai Generaţiei de Aur, am tratat mereu fotbalul s-a văzut în întreaga noastră carieră, şi pasiunea asta încă e aprinsă, sperăm să fie inspiraţie pentru noile generaţii”, a declarat şi Gică Popescu.

Meciul, organizat în cadrul celei de a patra ediţii a Sports Festival, are şi un scop caritabil. Încasările primite de clubul Galatasaray pentru a participa la evenimentul organizat în cadrul Sports Festival vor fi donate către organizaţiile care se ocupă de eforturile de ajutorare a victimelor acestei calamităţi, notează news.ro.

Reclamă
Reclamă

Cât costă un bilet la All Stars Romania – Galatasaray Legends

Peluză: 20 lei (Early Bird), 30 lei (preţ întreg);

Tribună 2: 40 lei (Early Bird), 70 lei (preţ întreg);

Tribună 1: 60 lei (Early Bird), 90 lei (preţ întreg);

Reclamă

Family Zone: 25 lei (Early Bird), 35 lei (preţ întreg).

Ce spun organizatorii evenimentului

Sports Festival ajunge în 2023 la cea de a patra ediţie. În cadrul Sports Festival au mai fost organizate două mari meciuri demonstrative de fotbal. Generaţia de Aur vs. Barca Legends a avut loc în 2018. În 2022 a fost organizat meciul de retragere al lui Adrian Mutu, World Stars vs. Team Romania.

Ne bucurăm să găzduim din nou la Cluj legende ale fotbalului mondial. Am muncit mult în ultimele luni alături de domnii Hagi şi Popescu pentru a putea parafa acest eveniment, astfel că este o mare onoare să îi avem prezenţi alături de multe alte nume mari. I-am avut alături de noi şi în prima ediţie Sports Festival, alături de Barcelona Legends. Anul acesta, ne pregătim de un alt demonstrativ de excepţie cu Galatasaray, o echipă care a scris istorie nu doar pentru Turcia, ci pentru întreaga lume şi care a arătat că orice vis este posibil”, a declarat Patrick Ciorcilă, cofondator Sports Festival.

Spectatorii vor putea să se bucure de un spectacol de fotbal impresionant, în timp ce contribuie la o cauză umanitară importantă. În fiecare ediţie Sports Festival oferim iubitorilor de sport din România şansa de a vedea live meciuri demonstrative memorabile. Iar cel de anul acesta va fi cu siguranţă unul de colecţie: All Stars Romania vs. Galatasaray Legends. Abia aşteptăm să vedem jucătorii noştri dragi în teren, alături de marile nume ale clubului sportiv de la Istanbul. O să revenim curând cu mai multe detalii legate de componenţa echipelor. Până atunci, vom avea două trepte de preţuri pentru bilete, iar cei care se grăbesc vor putea să beneficieze de reducerile early bird”, a declarat şi Mirel Alexa, director executiv Sports Festival.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:54 25 iul.
Dan Petrescu, optimist după Lugano – CFR Cluj. Ce a spus despre ratarea de la 11 metri
0:50 25 iul.
Mirel Rădoi, iritat de Mihai Rotaru: “Văd că acum face şi analize”! A tras o concluzie dură: “Nicio şansă”
0:28 25 iul.
Mihai Rotaru, reacţie spumoasă după FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1: “Slava, Ucraina”
0:16 25 iul.
“Acasă facem o surpriză și îi «mâncăm»”. Ioan Varga n-are niciun dubiu după Lugano – CFR Cluj
23:44
Romanchuk, eurogol în FK Sarajevo – Universitatea Craiova! Fundaşul lui Rădoi a înscris cu un şut de senzaţie
23:27
FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1. Alb-albaștrii speră la calificare după ce au scăpat “ieftin” în Bosnia
1 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 2 Andrea Compagno dă lovitura carierei! Atacantul italian revine în Europa şi va fi coleg cu un tricolor 3 Diagnostic teribil pentru Darius Olaru! Căpitanul FCSB-ului are ruptură musculară! Reacţia lui Gigi Becali 4 Dinamo vrea să dea lovitura în Liga 1! Vladislav Blănuţă e dorit în Ştefan cel Mare 5 Adrian Mititelu l-a împrumutat pe Juan Bauza! Salariu uriaş pentru argentinian 6 Constantin Budescu şi-a găsit echipă: “Este adevărat! E posibil ca în weekend să se finalizeze”
Citește și