Închide meniul

Gigi Becali îi cere ajutorul lui Hagi. FCSB vrea să joace la Ovidiu. Cum a reacţionat Viitorul

Antena Sport Publicat: 15 martie 2021, 8:46

Comentarii
Gigi Becali îi cere ajutorul lui Hagi. FCSB vrea să joace la Ovidiu. Cum a reacţionat Viitorul

Gigi Becali ar vrea ca FCSB să joace pe stadionul lui VIitorul

FCSB nu ştie încă unde va juca meciurile de acasă, după ce va pleca de pe Arena Naţională. Piteşti şi Giurgiu au fost două dintre variante. Gigi Becali ia în calcul şi un drum mai lung, până la malul mării.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB vrea să joace pe stadionul Viitorului

FCSB este atrasă de baza construită de Gică Hagi la Ovidiu, datorită calităţii gazonului, scrie ProSport. Viitorul este dispusă să împartă stadionul cu FCSB.

"Momentan nu am fost contactați de cei de la FCSB, dar daca ne vor contacta să joace la Ovidiu, atunci la noi sunt bineveniţi”, a transmis preşedintele Gică Popescu, pentru sursa citată.

FCSB este nevoită să se mute de pe Arena Națională, pentru că cel mai mare stadion din țară va fi predat către UEFA în vederea organizării EURO 2020, care va avea loc în perioada 11 iunie – 11 iulie 2021. 

Ultimul meci pe care echipa lui Gigi Becali îl va juca pe Arena Naţională va fi derby-ul cu CFR, din etapa a 28-a a Ligii 1. Apoi, urmează ultimul meci din sezonul regular, cu Universitatea Craiova, şi meciurile din play-off. 

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali: "Eu nu mai sunt ăla să mă mai cert. Jucăm unde ne lasă"

Prima opțiune pentru FCSB a fost noul stadion Arcul de Triumf, dar Gigi Becali susține că nu vrea să mai certe cu nimeni și a lansat o serie de ironii la adresa lui Alin Petrache, pe care l-a numit stăpânul stadionului.

”O să vedem unde o să jucăm. Unde ne lasă o să jucăm. Suntem în România, în România trebuie să faci ce te lasă. Eu nu mai sunt ăla să mă mai cert. Jucăm unde ne lasă.

Arcul de Triumf are proprietar. E ăla, Petrache, Petrache e propietar. Vorbim cu el, dacă ne lasă, ne rugăm de el. Ce MTS? Unde ne lasă”, a spus Becali, amuzat, la AS.ro.

Reclamă

Nici Ghencea nu a fost o opţiune din cauza rivalităţii şi a conflictelor juridice dintre FCSB şi CSA Steaua.

”Stau să mă cert acum. Acolo la Ghencea nu ne lasă, are voie doar CSA-ul, ce să facem, dacă nu ne lasă”, a mai spus Gigi Becali. 

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:17
Două reveniri importante la FCSB pentru meciul cu Hermannstadt. Anunțul lui Mihai Stoica: „Vor fi în lot”
23:15
Gică Popescu, încântat după Farul – Botoșani 2-0. Obiectivul măreț la care visează „Baciul”
22:55
Ionuț Vînă, după euro-golul din Farul – Botoșani 2-0: „Am știut 100% din momentul în care mi-a plecat din picior”
22:54
Noi probleme pentru Istvan Kovacs în Liga 1! A fost salvat de două ori de VAR în Farul – FC Botoşani
22:53
Leo Grozavu, nemulțumit după Farul – Botoșani 2-0: „Am pierdut din cauza noastră”
22:43
Mihai Bordeianu, resemnat după eșecul cu Farul: „Oamenii sunt mult mai atenți când joacă împotriva noastră”
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 VIDEOLando Norris va pleca din pole în cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei (sâmbătă, 16:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 4 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 5 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 6 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1
Citește și