Închide meniul

Gigi Becali s-a răzgândit! Ce sumă cere pentru Florin Tănase. “E nemulțumit? Stă în ploaie?!”

Publicat: 4 iunie 2021, 20:48

Comentarii
Gigi Becali s-a răzgândit! Ce sumă cere pentru Florin Tănase. E nemulțumit? Stă în ploaie?!

Gigi Becali s-a răzgîndit în privinţa transferului lui Florin Tănase

Gigi Becali s-a răzgândit! Era dispus să lase din preţ pentru a-l transfera pe Florin Tănase. Golgheterul FCSB şi al Ligii 1 era dorit de o echipă din ţările arabe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a răzgândit în privinţa lui Florin Tănase

Pentru că nu a primit un răspuns prompt, Becali a revenit la preţul iniţial, de 5 milioane de euro.

“Pe mine mă interesează să vând. Dacă am oferte, vând, dar nu asta e intenția mea. Cu 4 milioane nu-l dau pe Tănase. 4 jumate, cu indulgență. Nu au mai dat niciun semn, să fie sănătoși. Acum le cer cinci. Nu ai vrut atunci, acum costă cinci milioane. Dacă nu au vrut 4 jumate, acum e cinci. Ce să fac?”, a declarat Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Ce salariu ar putea avea Florin Tănase la FCSB

Gigi Becali a anunţat că este dispus să bage mâna adânc în buzunar pentru a-şi păstra căpitanul. Salariul acestuia poate ajunge până la 40.000 de euro pe lună.

“E nemulțumit? Stă în ploaie? I-am zis: ‘Măi, Tănase, tată, eu îți fac 30.000 pe lună și stai la mine’. După aia i-am zis că-i fac 40, dacă ne calificăm în Liga Campionilor. Tănase e jucător de bază, face el ce face și nu pierde mingea. Mie nu-mi plac jucătorii care pierd mingea. Anul care vine va fi mai bun”, a mai spus Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase, lăudat de Mitică Dragomir

Florin Tănase a fost titular în meciul dintre România şi Georgia, dar a fost eliminat înainte de pauză, pentru că şi-a îmbrâncit un adversar.

Dragomir îl consideră cel mai bun jucător din Liga 1 și-i critică pe cei care l-au atacat pe fotbalistul lui FCSB şi al naţionalei.

“Tănase este unul dintre cei mai buni fotbaliști din România. A greșit și el și toată lumea a sărit să-i ia gâtul, vai de mama lor”, a declarat Dumitru Dragomir pentru AntenaSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:36
Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial
0:12
Nota lui Ionuț Radu după ce Celta Vigo a pierdut în minutul 90+4 cu Real Madrid. Românul, printre cei mai slabi
23:58 6 mart.
Celta Vigo – Real Madrid 1-2. Victorie dramatică pentru „los blancos”. Ionuț Radu, neputincios în prelungiri
23:56 6 mart.
Wolverhampton – Liverpool 1-3. Campioana se califică în sferturile FA Cup și își ia revanșa contra “lupilor”
23:46 6 mart.
PSG, pas greșit în lupta la titlu din Ligue 1! Eșec pe teren propriu contra rivalei Monaco
23:44 6 mart.
No Kane, no problem! Bayern Munchen a defilat cu Borussia Monchengladbach. Musiala, primul gol după accidentare
1 Gafa care îl poate costa pe Neluţu Varga plecarea lui Daniel Pancu. Acum s-a aflat 2 S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu 3 Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu pentru barajul Turcia – România. Surprizele lui Il Luce 4 Decizia luată de Adrian Ilie, după ce Gigi Becali i-a propus să revină la FCSB: “I-am promis” 5 Ce dezastru! Ce s-a ales de apartamentele lui Cristi Borcea din Dubai 6 VIDEOPiastri şi Leclerc, cei mai rapizi în primele antrenamente din MP al Australiei. Cursa, duminică (06:00, Antena 1, AntenaPLAY)
Citește și