Închide meniul

Gigi Becali, scos din sărite de Galatasaray: “Stau să mă milogesc? I-am dat în judecată la UEFA!” Olimpiu Moruţan, mărul discordiei: “Se fac că uită de plată!”

Dragoș Vasile Publicat: 21 martie 2022, 19:45

Gigi Becali, scos din sărite de Galatasaray: Stau să mă milogesc? I-am dat în judecată la UEFA! Olimpiu Moruţan, mărul discordiei: Se fac că uită de plată!

Profimedia

Gigi Becali a fost scos din sărite de Galatasaray. Patronul FCSB a reclamat gruparea “Cim Bom” la UEFA, după ce nu a primit banii pentru transferul lui Olimpiu Moruţan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a obţinut 3.5 milioane de euro pentru Olimpiu Moruţan. Banii din transfer urmau să fie achitaţi în patru tranşe, dar patronul FCSB susţine că Galatasaray nu şi-a onorat obligațiile contractuale faţă de gruparea roş-albastră.

Gigi Becali, scos din sărite de Galatasaray

“Nu am mai stat, tată, după Galatasaray. Gata, i-am dat pe turci în judecată la UEFA. Păi, ăștia și cu arabii așa fac mereu. Le dai jucătorul, apoi se fac că uită că mai au de plată. Eu stau să mă milogesc de ei?

De ce nu i-am dat banii lui Iftime? Păi nu am vrut să se întărească el și să câștige campionatul. Dacă îi dădeam banii se întărea bine de tot și lua titlul. Glumesc! Lăsați-l o perioadă în pace pe Iftime că e omul supărat. Eu am ținut cu el să intre în play-off, dar ăia de la FC Argeș au fost mai buni”, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

EXCLUSIV | Oferta pe care i-a făcut-o patronul FCSB lui Valeriu Iftime pentru a scăpa de proces, în cazul Moruţan

Gigi Becali a pierdut procesul cu Valeriu Iftime şi îi este dator patronului de la Botoşani 270.000 de euro, după transfrul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray. Gigi susţine că nu a primit bani de la turci şi că în contract scrie clar că îi va vira banii clubului moldovean când îi va încasa la rândul lui de la başkani.

Reclamă
Reclamă

Pe de altă parte, Becali i-a făcut o ofertă lui Iftime: dacă vrea banii înainte să îi primească el de la Galatasaray, să îi plătească doar 200.000 de euro, în loc de 270.000 de euro. Iftime nu a fost însă de acord.

„Nu am bani, dacă nu îmi dă Galatasaray, de unde să am bani? Va da 9% în funcţie de ce primeşte de la Galatasaray, scrie în contract. De ce să îi dau înainte.

D-aia l-am vândut pe Moruţan, că nu am bani. Ce, eu îi păcălesc pe oameni? 270.000 de euro e suma. El a vrut banii înainte. Eu i-am zis că îi dau înainte 200.000 de euro, că îi vrea înainte”, a spus Becali, pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:52 6 iun.

Austria – România LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Toate detaliile dinaintea meciului de la Viena

23:43 6 iun.

Norvegia – Italia 3-0! Belgia – Macedonia de Nord 1-1. Rezultatele serii din preliminariile pentru World Cup

23:28 6 iun.

Simona Halep l-a felicitat pe Cristi Chivu! Ce a postat românca după ce antrenorul s-a înțeles cu Inter

23:20 6 iun.

Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale

22:39 6 iun.

Mihai Stoica, detalii despre Dennis Politic! Când se va oficializa mutarea la FCSB: “Am semnat o hârtie”

21:56 6 iun.

Gian Piero Gasperini, noul antrenor de la AS Roma! Tehnicianul a fost prezentat oficial

1 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 2 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia 5 Primul jucător pe care Cristi Chivu îl vrea la Inter! Românul vrea să aducă un fost elev de la Parma 6 Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial
Citește și