Închide meniul

Harlem Gnohere le-a spus francezilor prin ce a trecut cu Ovidiu Haţegan. "Fanii făceau sunete de maimuţă, iar el mi-a spus că nu a auzit nimic!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 decembrie 2020, 8:27

Comentarii
Harlem Gnohere le-a spus francezilor prin ce a trecut cu Ovidiu Haţegan. "Fanii făceau sunete de maimuţă, iar el mi-a spus că nu a auzit nimic!"

Harlem Gnohere a avut un incident cu Ovidiu Haţegan

Francezii au luat imediat o reacţie de la Harlem Gnohere, atacantul care a jucat pentru marile rivale din Liga 1, FCSB şi Dinamo. "Bizonul" a amintit un episod petrecut într-un derby de pe Arena Naţională, încheiat 3-3.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Harlem Gnohere l-a taxat pe Ovidiu Haţegan

Gnohere a dezvăluit că fanii lui Dinamo au avut atunci scandări rasiste, dar Haţegan le-a trecut cu vederea.

"Când jucam la FCSB, am auzit nişte sunete de maimuţă făcute de fanii lui Dinamo. Ovidiu Haţegan mi-a spus că el nu a auzit nimic.

Nu e pentru prima oară când se întâmplă aşa ceva. Şi anul trecut la fel au făcut. I-am spus arbitrului şi e trist. Mai ales că am jucat şi pentru ei. Felul în care m-au insultat e josnic. Prefer să îmi înjure familia, dar să nu facă sunete de maimuţă", a declarat Harlem Gnohere pentru RMC Sport.

În acel meci, în care Gnohere a deschis scorul, unul dintre asistenţii lui Haţegan a fost chiar Octavian Şovre. Ion Crăciunescu crede că orădeanul nu este cel care a provocat scandalul de pe Parc des Princes.

Reclamă
Reclamă

Ion Crăciunescu nu crede că Sebastian Colţescu este vinovat

"După părerea mea este o greşeală anormală, gravă, pe care a produs-o Octavian Şovre, nu Colţescu. Am ascultat astăzi înregistrarea din nou şi nu era vocea lui Colţescu. Era vocea lui Şovre. Este gravă pentru că el repetă de trei ori acest cuvânt.

Lucrul acesta va crea un adevărat tsunami asupra arbitrilor care au greşit. Eu am ascultat şi înregistrarea şi ştiu destul de bine şi vocea lui Colţescu şi cea a lui Şovre. Oricum este o persoană din brigadă, mai grav dacă este asistentul.

Atât timp cât s-a sesizat doamna Mărăcineanu, care este ministrul Sportului în Franţa, atât timp cât o ţară întreagă, Turcia, s-a sesizat…UEFA Champions League este o competiţia a fair-play-ului, n-am auzit niciun scandal de când este această competiţie, niciodată!", a declarat Ion Crăciunescu pentru observatornews.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:12
Record negativ în istoria FCSB! Nu se întâmplase niciodată în 10 ani
9:59
Cristiano Ronaldo a venit pe loc cu răspunsul pentru Kylian Mbappe după ce starul francez i-a egalat recordul istoric
9:45
Cum se poate face transferul lui Stanciu la Rapid? Giovanni Becali a spus care ar fi singura condiție
9:28
Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!”
9:13
Cristi Săpunaru surprinde în conflictul FCSB – Steaua: „Trebuie să se hotărască”
8:51
Ultimul sezon la Real Madrid? Ce a făcut Vinicius, după ce a fost huiduit în meciul cu Sevilla
1 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 4 Răspunsul lui Denis Drăguş la oferta FCSB. Anunţ surpriză din Turcia 5 George Pușcaș cere un salariu “stelar” ca să vină la Dinamo. Pretenții imense pentru nivelul Ligii 1 6 Cel mai scump jucător al lui Mihai Rotaru, lăsat să plece! Ce a decis patronul Universităţii Craiova
Citește și