Ianis Hagi, tot mai aproape de transfer! Rangers i-a scăzut preţul. O vedetă din America de Sud, dorită în locul românului

Antena Sport Publicat: 19 mai 2021, 12:48

Comentarii
Ianis Hagi, tot mai aproape de transfer! Rangers i-a scăzut preţul. O vedetă din America de Sud, dorită în locul românului

Ianis Hagi, alături de trofeul de campion al Scoţiei

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ianis Hagi a fost cotat chiar şi la 13 milioane de euro de Rangers şi are o clauză de reziliere peste 20 de milioane de euro. Scoţienii ar putea fi însă convinşi să îl transfere pe fiul „Regelui” chiar şi cu o sumă mult mai mică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi ar putea fi transferat cu 7 milioane de euro

Potrivit Football Insider, Ianis este cotat în acest moment la aproximativ 7 milioane de euro. Suma este oricum dublă faţă de cea achitată lui Genk în schimbul românului.

Sursa citată scrie că Rangers caută să-şi întărească lotul pentru a face faţă în Champions League.

Columbianul Santiago Moreno, de la America de Cali, considerat noul Sadio Mane, este principala ţintă a şefilor de pe Ibrox. Moreno ar urma să joace în locul lui Ianis.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, cel mai bun tânăr din campionatul Scoţiei

Ianis Hagi a avut un sezon de excepţie la Rangers. El a devenit în premieră campion şi a fost desemnat cel mai bun tânăr din competiţie. De asemenea, Ianis a adunat cele mai multe pase decisive din toată liga.

„Suntem mândri, suntem bucuroşi că am obţinut o performanţă atât de mare, la un club uriaş. Am făcut atât de mulţi oameni fericiţi, de asemenea familia şi prietenii.

O călătorie de necrezut. A fost uimitor, din prima zi de pregătire şi până acum. Toată lumea a muncit atât de mult la antrenamente şi s-a pregătit pentru acest moment”, a transmis Ianis Hagi într-un interviu postat pe canalul de Youtube al lui Rangers.

Reclamă

„E drumul corect pe care trebuie să mergem şi trebuie să adunăm trofee în timp ce mergem tot mai sus. Munca pe care am depus-o ne-a unit, ne-am ambiţionat unii pe alţii chiar şi fără să ne dăm seama şi am ajuns la acest moment.

S-a observat şi în Europa League ce grup unit avem şi cât de apropiaţi suntem. Aşa cum am spus, ne e foame de mai mult”, a mai transmis Ianis Hagi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:35

Ce dezastru ar fi! Anchetă privind pariuri suspecte şi posibile meciuri aranjate la Campionatul Mondial 2026

9:25

„Nebun!”. Ce a făcut bătăușul Leandro Paredes la 4 zile după finala Cupei Mondiale dintre Spania și Argentina

9:20

Starul care şi-a anunţat retragerea din naţionala Argentinei după Campionatul Mondial 2026

9:08

5 milioane de euro pentru un jucător al Craiovei! Rotaru dă cea mai tare lovitură de pe piaţa transferurilor

8:40

Fotbalistul care a încurcat rezultatul după FCSB – FK Auda 2-3: „Egal nemeritat!”

8:40

FotoJucătorul de la FCSB care a trecut repede peste ruşinea cu Auda! A dansat şi a făcut o şedinţă foto pe gazonul din Ghencea

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 3 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Cu ce echipă semnează Baba Alhassan. Destinaţie surpriză
Citește și