Ionuț Nedelcearu, gata de AEK Atena
Conform informațiilor raportate aseară de AS.ro, Ionuț Nedelcearu a semnat pe 4 ani cu gruparea greacă AEK Atena.
Chiar dacă acest lucru reprezintă o veste bună pentru jucătorul român, Nedelcearu intră astfel în conflict cu testele obligatorii pentru detectarea COVID-19 și nu va mai putea juca în meciurile naționalei cu Islanda, Norvegia și Austria.
Ionuț Nedelcearu, blocat de protocoul UEFA
Conform protocolului stabilit de UEFA, pentru disputarea partidei cu Islanda este obligatorie testarea tuturor jucătorilor cu 3 zile înainte de ziua disputării meciului, adică pe 5 octombrie. Testarea este, deci, programată mâine la Mogoșoaia.
Totuși, clubul rus FC Ufa, de la care Nedelcearu va pleca la AEK Atena, are nevoie ca acesta să efectueze vizita medicală la noua sa formație, deoarece perioada de transferuri se încheie tot pe 5 octombrie.
Din păcate, deplasarea din cantonament către Atena și întoarcerea înapoi în România l-ar pune pe Nedelcearu în imposibilitatea respectării protocolului descris mai sus.
Ținând cont de acest lucru, jucătorul a părăsit în această după-amiază cantonamentul naționalei de la Mogoșoaia. În locul său a fost fost chemat la echipă Mihai Bălașa, jucătorul Universității Craiova.
- Islanda - România, 8 octombrie, 21:45, LiveText pe AS.ro
- Ionuț Nedelcearu a părăsit cantonamentul naționalei
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Nota primită de Cristi Chivu după ce a început fulminant anul 2026: “Pentru cei care se îndoiau”
- Inter – Bologna 3-1. Cristi Chivu, start perfect de an! Păstrează prima poziţie în Serie A
- “Nicio echipă din Italia nu-și permite”. Președintele lui Inter, detalii despre starul dorit de “nerazzurri”
- Epassy l-a învins pe Ngezana la Cupa Africii pe Națiuni. Camerun s-a calificat în sferturile competiției
- Fotbalistul a ajuns acum în cantonamentul FCSB-ului. A venit direct din vacanţă































