Îndemn incredibil pentru fanii SSU Poli Timișoara: “Să nu mai dea banii la site-urile pentru adulţi”

Publicat: 19 septembrie 2024, 17:58

Comentarii
Îndemn incredibil pentru fanii SSU Poli Timișoara: Să nu mai dea banii la site-urile pentru adulţi

Colaj Youtube

Un îndemn incredibil pentru fanii Politehnicii Timişoara a venit de la noul director de marketing al clubului, Cristinel Irinoiu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta i-a îndemnat pe fanii celor de la Poli Timişoara să cumpere cât mai multe abonamente pentru a ajuta clubul. Acesta dat un exemplu care i-a uluit pe cei prezenţi. A spus că suporterii mai bine ar cumpăra un abonament decât să dea bani la site-urile de adulţi. Echipa din Liga 3 are şi probleme financiare, iar fanii pot ajuta clubul să se reconstruiască şi să scape de datorii.

Îndemn incredibil pentru fanii SSU Poli Timișoara

Eu vreau să cresc nivelul de promovare pe Tik-Tok, pe mediul online, să creștem foarte mult pagina și un pic, un pic, să se implice mai mulți oameni din Timișoara și din județul Timiș. Să nu uităm, în urmă cu ceva vreme erau 40.000 de oameni pe stadion. Dacă din cei 40.000 de oameni, măcar 10.000 s-ar implica cu o sumă minimă, adică cât e un abonament pentru alte site-uri, de 2-3 euro, site-uri pentru adulți, -și se implică foarte mulți bani acolo! – poate reușim și noi la Poli Timișoara măcar 10.000 de abonați să avem și atunci lucrurile financiare se vor rezolva. Asta e marea mea provocarea, să vedem dacă o să reușesc”, a spus Cristinel Ironoiu, conform liga2.ro.

Timişoara va avea al doilea cel mai scump stadion din România, după Arena Naţională

Timişoara va avea al doilea cel mai scump stadion din România, după Arena Naţională! Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, a anunţat că este finalizat studiul de fezabilitate pentru noul stadion care va fi construit de Compania Naţională de Investiţii la Timişoara, pe locul actualului Stadion ”Dan Păltinişanu”.

Actualul stadion este închis din cauza degradării avansate. Potrivit lui Nica, noua arenă va avea 32.000 de locuri şi va fi cea mai scumpă (137 de milioane de euro) şi cea mai mare construită în România, după Arena Naţională.

Reclamă
Reclamă

”Stadionul care ţine de Consiliul Judeţean, vreau să va spun în premieră că se află în stadiul de finalizare a studiului de fezabilitate. Chiar săptămâna aceasta, luni, s-a predat din partea proiectantului către Compania Naţională de Investiţii studiul de fezabilitate adaptat la cerinţele avizatorilor, cu toate avizele obţinute din plan local.

La ISU s-a respins de trei ori în aceste cinci luni de zile de când am început demersurile pentru colectarea avizelor. Dar până la urmă am reuşit să obţinem toate avizele şi acum suntem în faza în care comisiile tehnico-economice din Compania Naţională de Investiţii şi Ministerul Dezvoltării şi Administraţiei Publice trebuie să îşi dea acordul pe soluţia tehnică propusă de proiectant.

Şi mai apoi să intre cu avizul Ministerului de Finanţe în şedinţa de Guvern pentru aprobarea efectivă a finanţării şi a demarării acestui proiect în teren şi în acelaşi timp permisiunea pentru noi, Consiliul Judeţean, să demolăm stadionul existent”, spunea, în trecut, Alin Nica, pentru news.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59 20 mart.

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și