Ionuţ Radu, prima reacţie după cadoul primit de la Antonio Conte. "Am fost mereu pregătit" Cum a sărbătorit titlul cucerit cu Inter Milano

De Antena Sport
Publicat: 8.05.2021, 21:25
Actualizat: 12.05.2021, 11:57

Ionuţ Radu a intrat la pauza meciului câştigat de Inter cu 5-1 contra lui Sampdoria. Au fost primele minute bifate de român în actualul sezon. Ultimul său meci data din decembrie 2019!

Ionuţ Radu, Inter

profimediaimages

Ionuţ Radu a dezvăluit că debutul său în actualul sezon nu era stabilit clar. Românul a intrat pe teren cu ochii în lacrimi.

Ionuţ Radu: "Aştept acest moment de mult timp"

"Anul acesta a mers bine. Sunt fericit pentru că aştept acest moment de mult timp, încerc să lucrez pentru a fi unul dintre atât de mulţi campioni.

Ştiam şi nu ştiam despre intrarea mea. Auzisem ceva. Am fost mereu pregătit. Am crescut enorm în aceşti opt ani la Inter. Sper că vor veni şi alte oportunităţi", a spus Ionuţ Radu, citat de sempreinter.com

Radu i-a luat locul lui Handanovic în minutul 46. Scorul era 3-1, iar Inter a mai marcat de două ori. Nerazzurri au jucat primul meci după ce au devenit matematic campioni, iar mii de fani i-au aşteptat la stadion.

"Am privit meciul cu Atalanta (n.r. din etapa trecută) alături de iubita mea, am sărbătorit împreună", a mai spus Ionuţ Radu.

Românul în vârstă de 23 de ani i-a lăudat pe ceilalţi doi portari de la Inter, Samir Handanovici şi Daniele Padelli. "Am fost inspirat de agresivitatea lor la nivel psihologic. Lucrez cu mari campioni şi îmi doresc să devin unul dintre ei", le-a transmis Radu, care nu mai jucase niciun meci din decembrie 2019, când apăra la Genoa şi o înfrunta chiar pe Inter.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Ionuţ Radu se află în izolare într-un hotel
Fotbal extern • 31 iulie, 8:32
Ionuţ Radu a dezvăluit ce i-a cerut Simone Inzaghi: „Asta a fost principala lui cerință!” Ce planuri de viitor are românul
Ionuţ Radu, portarul lui Inter
Fotbal extern • 21 iulie, 17:15
Ionuţ Radu nu vrea să plece de la Inter! Portarul român, pregătit să se lupte pentru titularizare cu Handanovic. Anunţul făcut de presa din Italia
Fotbal extern • 18 iulie, 10:04
Ionuţ Radu, eroul celor de la Inter Milano în amicalul cu Lugano. Românul a apărat două lovituri de departajare
Un bărbat a descoperit un tunel secret în podeaua sufrageriei. Peste ce „comoară” a dat Colin Steer
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Ronaldo
1
22:59 Seară nebună în preliminariile Champions League! Ianis Hagi și Rangers, înfrângere în Suedia. Florin Niță a fost titular în Sparta Praga – AS Monaco 0-2. Toate rezultatele sunt AICI 22:45 CFR Cluj – Young Boys 1-1. Nebunie în Gruia! Campioana României a ratat dramatic victoria în prelungirile partidei. Coşmarul elveţian a „lovit” din nou 22:31 Antrenorul lui Reading, mesaj direct pentru George Puşcaş după ce s-a vorbit despre plecarea atacantului român 21:55 CFR Cluj – Young Boys | Cristi Manea, eroul lui Șumudică din prima repriză! Fundașul campioanei a marcat și a salvat un gol ca și făcut la poarta lui Arlauskis 21:36 CFR Cluj – Young Boys | Dezastru pentru Denis Alibec şi Marius Şumudică! Atacantul a rezistat doar 20 de minute pe teren 21:33 VideoROMÂNII DE AUR! Marele regret al lui Gabi Szabo. Putea deveni campioană olimpică la doar 16 ani: „Mai avea puțin să mi se trimită medalia acasă” 20:52 Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: „Eu asta ştiu!” Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor 20:51 Joe Hart a semnat cu Celtic! Fostul portar de la Manchester City se va lupta la titlu cu Ianis Hagi 19:40 VIDEOImagini de senzație cu Gică Hagi la antrenamentul Farului! Regele și-a pus mănușile și a intrat în poartă. „A fost imperial!” 19:35 Jocurile Olimpice 2020 | INCREDIBIL! Bianca Ghelber n-a avut antrenor la Tokyo! A ”consiliat-o” kinetoterapeutul!!!!!!