Karim Benzema, răspuns dur după declaraţiile lui Didier Deschamps: “Cât tupeu! Mincinosule!”

Viviana Moraru Publicat: 11 martie 2023, 12:09

Comentarii
Karim Benzema, răspuns dur după declaraţiile lui Didier Deschamps: Cât tupeu! Mincinosule!

Karim Benzema, în timpul unui meci la naţionala Franţei/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Karim Benzema a avut un răspuns dur pentru Didier Deschamps, după declaraţiile oferite în presă de acesta. Selecţionerul Franţei a vorbit despe episodul petrecut între el şi atacantul de la Real Madrid, la Campionatul Mondial. Imediat după asta, starul “galacticilor” l-a făcut praf pe Deschamps, pe conturile oficiale de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Karim Benzema s-a retras din naţionala Franţei, imediat după Campionatul Mondial. Acesta se pare că a fost extrem de nemulţumit de atitudinea lui Didier Deschamps, care se pare că l-ar fi trimis acasă, deşi ar fi putut să evolueze pe final de turneu.

Karim Benzema, răspuns dur după declaraţiile lui Didier Deschamps

Didier Deschamps a lămurit ce s-a întâmplat la Cupa Mondială, între el şi Karim Benzema. Selecţionerul Franţei a dezvăluit că atacantul lui Rea Madrid a luat singur decizia de a pleca din cantonamentul “les bleus”. Deschamps mai susţine că a purtat discuţii cu starul “galacticilor”, deoarece acesta nu era într-o condiţie bună, din punct de vedere fizic.

“Există un singur adevăr și Karim îl știe bine. El s-a alăturat lotului pe 14 noiembrie după o perioadă de semi-inactivitate la clubul său. A urmat un program individualizat.

Nu eram 100% sigur că voi putea începe primul meci împotriva Australiei cu el în echipă. Când Karim s-a accidentat, medicul nostru l-a dus pentru un RMN. Karim a trimis rezultatele unui medic din Madrid care i-a dat părerea. Când s-a întors la hotel, era deja trecut de miezul nopții.

Reclamă
Reclamă

M-am întâlnit cu Karim în camera lui, alături de medicul nostru care venise să-mi dea raportul RMN. Karim este supărat pentru că această Cupă Mondială a însemnat mult pentru el. Mi-a spus că a `murit`.

Didier Deschamps: “A fost decizia lui de a pleca!”

În cel mai bun caz, întoarcerea lui la antrenament nu s-ar fi putut întâmpla înainte de 10 decembrie. În declarația sa pe rețeaua sa de socializare, își exprimă dezamăgirea. A trebuit să plece, dar el justifică această alegere prin faptul că s-a gândit la echipă.

Am stat împreună vreo 20 de minute. Când am plecat, i-am spus: ”Karim, nu e nicio grabă. Îți organizezi întoarcerea cu manager de echipă`. Când mă trezesc, îmi dau seama că a plecat. A fost decizia lui”, se arată în mesajul transmis de Didier Deschamps, conform marca.com.

Reclamă

Imediat după cele declarate de Didier Deschamps a urmat şi răspunsul lui Karim Benzema. Atacantul de la Real Madrid a avut două postări pe contul personal de Instagram, în care notează “Cât tupeu!” şi “Dragă Didier, noapte bună!”, ambele mesaje fiind însoţite de câte un emoticon clovn.

De asemenea, Benzema a mai postat şi un videoclip cu un influencer francez, care strigă “Mincinosule”, atacantul dând astfel de înţeles că selecţionerul Franţei nu spune adevărata poveste.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:30

Statistică uluitoare după Ecuador – Curacao 0-0! Selecționata lui Sebastián Beccacece, prima din istorie care face asta

8:11

EXCLUSIVIonuţ Lupescu a dezvăluit motivul pentru care Cristiano Ronaldo nu este scos din echipa Portugaliei: “Am vorbit cu selecţionerul”

7:38

VideoIstvan Kovacs, ce onoare pentru România! Prezent la meciul 1000 de la Campionatul Mondial

7:35

LIVE VIDEOTunisia – Japonia 0-4, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Istvan Kovacs, la centru. Spectacol făcut de asiatici

7:30

Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty

7:00

EXCLUSIVMicky van de Ven, mesaj pentru Radu Drăguşin direct de la Cupa Mondială: “Să se bucure de vacanţă”

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 3 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el” 4 Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!” 5 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi 6 Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci
Citește și