Cristian Dumitru a intrat pe teren în minutul în 58, în locul lui Adi Popa. Dumitru a contribuit din plin la golul marcat de Darius Olaru, pentru ca în minutul 82 să înscrie şi el în derby.
Puştiul de 18 ani a primit o pasă direct de la Vlad şi, profitând pe bâlbăiala fundaşilor dinamovişti, l-a învins pe Piscitelli cu un şut pe jos.
Cristi Dumitru, pariul lui MM Stoica
”Mi-aș dori foarte mult să-l readucem pe Cristi Dumitru. Cred foarte mult în el, a primit puține minute la Clinceni, fără să le reproșez ceva celor de acolo. Nu e normal ca un copil de 18 ani doar să se antreneze.
Mai bine joacă la echipa a doua la noi și face apoi pasul la prima. Cristi este un jucător de profilul lui Kun Aguero, fotbalist de care o să mai auziți și o să mă citați”, declara Mihai Stoica, la Digi Sport, în ianuarie.
- Cristian Dumitru, primul gol în derby
- Dumitru este pariul lui MM Stoica
- Dinamoviştii, la pământ în derby
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Primul transfer important pentru Interul lui Cristi Chivu! Jucătorul de 25 de milioane de euro urmează să semneze
- Donatas Rumsas va arbitra meciul România – Cipru
- Posibilii adversari ai României în barajul de calificare la World Cup 2026, după înfrângerea din Austria
- Costel Gâlcă forţează lovitura verii! Jucătorul trecut pe la Barcelona, dorit de Rapid. Detalii despre mutare
- Kylian Mbappe, verdict după finala Champions League! Ce spune despre fosta sa echipă : “Am încercat orice”