Bayern Munchen a avut o replică istorică pentru Barcelona, în legătură cu transferul lui Robert Lewandowski. Conform jurnalistului de la The Athletic, Raphael Honigstein, bavarezii i-au ironizat pe catalani.
Barcelona şi-ar fi dorit ca banii pe care îi vor cheltui pentru aducerea pe Camp Nou a lui Lewandowski să fie trimişi în conturile bavarezilor, în mai multe tranşe, în următorii doi ani. Campionii din Bundesliga au răspuns cu aroganţă.
Bayern Munchen, replică istorică pentru Barcelona, în cazul transferului lui Robert Lewandowski
“Bayern i-a spus Barcelonei că nu vrea să primească banii în rate pentru că nimeni nu poate garanta că Barcelona va mai exista în următorii ani. Aceştia vor toţi banii în această vară”, a spus Raphael Honigstein, citat de sportbible.com.
Pe de altă parte, starul lui Bayern Munchen își dorește să ajungă cu orice preț pe Camp Nou, iar ultima veste oferită de agentul său, Pini Zavahi, îi dă „aripi” polonezului, precum și oficialilor catalani.
Robert Lewandowski are drum liber spre Barcelona!
Inițial, șefii lui Bayern au cerut 60 de milioane de euro în schimbul golgheterului lor, care mai are un an de contract în Bavaria. Cei de la Barcelona au încercat să-i convingă pe nemți să accepte o sumă mai mică, dar s-au lovit de fiecare dată de refuz.
Lucrurile s-au schimbat între timp. Potrivit Mundo Deportivo, Zavahi l-a informat pe Laporta că Bayern este dispusă acum să accepte 40 de milioane de euro în schimbul lui „Lewa”, sumă pe care catalanii sunt pregătiți să o ofere.
La ora actuală, Robert Lewandowski se află în vacanță, în Ibiza, alături de familia sa. Tot acolo, starul polonez s-a întâlnit recent cu Xavi pentru a discuta transferul răsunător care este din ce în ce mai aproape de a deveni realitate.
Franck Kessie a fost prezentat oficial la Barcelona
Franck Kessie (25 de ani) a fost prezentat oficial la Barcelona. Mijlocașul ivorian, ultima oară la AC Milan, este primul transfer realizat de catalani în această vară.
Barcelona a început recitalul transferurilor din această vară. Franck Kessie a semnat cu formația catalană un contract valabil până în 2026. Vicecampioana Spaniei i-a stabilit o clauză de reziliere astronomică, în valoare de 500 de milioane de euro.
„Barcelona și Franck Yannick Kessie au ajuns la un acord pentru transferul jucătorului la Barca după expirarea contractului său la AC Milan”, a anunțat Barcelona, pe site-ul oficial al clubului.
- Bayern Munchen vrea 40 de milioane de euro pe Robert Lewandowski
- Bavarezii vor toţi banii pe loc
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Titularul lui Cristi Chivu și-a dat acordul pentru transferul la Barcelona! Lovitură pentru tehnicianul român
- Arda, „salvat” de assist-ul cu România! Anunțul făcut de Marca
- Anunțul așteptat de toți fanii. Diego Simeone a decis unde va antrena sezonul viitor
- Jucătorul dorit de Barcelona, ademenit cu o ofertă stelară de clubul său. Ar deveni cel mai bine plătit jucător
- Kylian Mbappe, discuție directă cu Florentino Perez! Starul din Hexagon a avut o cerință clară
































