Cristiano Ronaldo, 400 de milioane de euro pentru a deveni patron! Un club mare din Europa îl aşteaptă pe starul lusitan

Publicat: 8 aprilie 2025, 8:53

Comentarii
Cristiano Ronaldo, 400 de milioane de euro pentru a deveni patron! Un club mare din Europa îl aşteaptă pe starul lusitan

Cristiano Ronaldo, în timpul unui meci / Profimedia

Cristiano Ronaldo a ajuns la 40 de ani şi continuă să joace fotbal. Fotbalistul de la Al Nassr se gândeşte deja la ce va face după ce se va retrage din activitate, iar portughezul nu a ascuns faptul că îşi doreşte să deţină un club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru că momentul retragerii se apropie, Ronaldo pare să aibă deja un plan bine pus la punct. Presa din Spania a anunţat că Ronaldo este pregătit să devină patronul unei echipe din La Liga.

Cristiano Ronaldo, 400 de milioane de euro pentru Valencia

Potrivit mundodeportivo.com, Valencia este echipa pe care o poate patrona, în schimbul a 400 de milioane de euro. Chiar dacă patronul Peter Lim a anunţat că nu vrea să lase echipa, spaniolii susţin că omul de afaceri din Singapore este dispus să vândă clubul pentru suma de 400 de milioane de euro.

Cristiano Ronaldo nu va fi singur însă în această afacere. Starul portughez ar urma să aibă parte de o susţinere importantă şi din partea mai multor oameni importanţi din Arabia Saudită.

Valencia traversează o perioadă extrem de complicată, fiind pe locul 15 în clasamentul din La Liga, cu 34 de puncte. Cu toate acestea, echipa vine după o victorie mare etapa trecută, atunci când au câştigat duelul de pe Santiago Bernabeu chiar contra lui Real Madrid, fosta echipă a lui Cristiano Ronaldo.

Reclamă
Reclamă

Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după ce a marcat o „dublă” spectaculoasă în Al Hilal – Al Nassr 1-3

Cristiano Ronaldo a oferit prima reacţie, după ce a marcat o „dublă” spectaculoasă în derby-ul din Arabia Saudită. CR7 a avut o evoluţie de senzaţie în victoria obţinută de Al Nassr cu Al Hilal, scor 3-1.

Cristiano Ronaldo a fost întrebat dacă se gândeşte la borna de 1000 de goluri, ţinând cont că mai are nevoie de doar 69 de reuşite pentru a atinge acest record uriaş.

Starul lusitan a transmis că doar savurează prezentul şi nu se gândeşte la ceea ce ar putea obţine pe viitor. Acesta este concentrat pe obiectivul echipei, acela de a câştiga titlul. După victoria din derby, Al Nassr s-a apropiat la şapte puncte faţă de primul loc, ocupat de Al-Ittihad.

Reclamă

„Hai să savurăm momentele din prezent. Nu urmăresc golul 1.000. Dacă se va întâmpla asta, e perfect. Dacă nu, nu. Momentul prezent este cel mai important, nu ce va urma.

Savurez momentul. A fost o victorie mare. Sunt fericit că am marcat două goluri contra lui Al Hilal, dar cel mai important e că am câștigat derby-ul. Am înfruntat o echipă fantastică, în deplasare. Trebuie să continuăm la fel. Mai sunt 9 meciuri și totul e posibil. Trebuie să continuăm să credem”, a declarat Cristiano Ronaldo, după „dubla” cu Al Hilal.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:27

Turcii n-au milă de Lucescu. Incredibil ce scriu înainte de Turcia-România: „La asta să ne așteptăm”

10:26

Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start

10:10

Anunțul dimineții în Turcia: Galata se luptă cu Messi pentru transferul lui Salah

9:50

Tensiuni cu un membru al Generației de Aur la Istanbul. Un fost tricolor a răbufnit: “Gata, te-ai oprit?”

9:32

Războiul de 103 ani. România, adversara care a învins-o pe Turcia de cele mai multe ori în istorie

9:15

Turcia – România LIVE TEXT (19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 3 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 4 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 5 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și