Închide meniul

Florentino Perez a trecut cu bine peste umilinţa suferită de Real Madrid în faţa Barcelonei! Cum l-a consolat pe Luka Modric: “Nu-i aşa?”

Alex Masgras Publicat: 13 ianuarie 2025, 8:56

Comentarii
Florentino Perez a trecut cu bine peste umilinţa suferită de Real Madrid în faţa Barcelonei! Cum l-a consolat pe Luka Modric: Nu-i aşa?

Florentino Perez şi Luka Modric / Captură X Fútbol en Movistar Plus+

Florentino Perez, preşedintele celor de la Real Madrid, a fost prezent în Arabia Saudită, la finala Supercupei Spaniei. Barcelona s-a impus pentru a doua oară în acest sezon în faţa marii rivale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După 4-0 pe Santiago Bernabeu, echipa lui Hansi Flick s-a impus cu 5-2 în meciul din Supercupă. La finalul partidei, Florentino Perez şi Joan Laporta, cei doi preşedinţi de la Real Madrid, respectiv Barcelona, au fost prezenţi la festivitatea de premiere.

Florentino Perez către Luka Modric, după umilinţa suferită de Real Madrid în faţa Barcelonei

Florentino Perez a dat mâna cu toţi jucătorii săi, iar în momentul în care Luka Modric, veteranul de 39 de ani a trecut prin dreptul său, preşedintele madrilenilor a încercat să îl consoleze pe mijlocaşul croat:

“Trebuie să mai pierdem o finală din când în când, nu-i aşa?”, i-a transmis Perez lui Modric zâmbind, potrivit marca.com.

Aflat la Real Madrid din 2012, după ce a fost transferat de la Tottenham, Luka Modric are în palmares 22 de trofee cucerite cu Real Madrid.

Reclamă
Reclamă

Cu şase Supercupe ale Spaniei în palmares, Modric a recunoscut că, în ciuda faptului că este dureroasă înfrângerea în faţa rivalilor, mai ales la un asemenea scor, preferă oricând să piardă în Supercupă dacă ar avea de ales din mai multe competiţii:

“Acesta este fotbalul. În fotbal câştigi sau pierzi. Am pierdut de data aceasta. Nu e niciodată plăcut să pierzi, dar dacă am alege o înfrângere, e mai bine în Supercupă.

Nu e plăcut când cel mai mare rival al tău înscrie de nouă ori împotriva ta în două meciuri. Trebuie să o felicităm pe Barcelona, a fost mai bună şi asta este”, a declarat Luka Modric, citat de marca.com.

Reclamă

Valverde, Courtois şi Mbappe, singurii remarcaţi ai Realului după înfrângerea la scor umilitor cu Barcelona

Marca a remarcat 3 jucători de la Real Madrid, după meciul pierdut de echipa lui Ancelotti la un scor umilitor cu Barcelona. Real Madrid – Barcelona s-a terminat 2-5.

Barcelona a câştigat Supercupa Spaniei, după ce a dominat-o pe Real Madrid în cea mai mare parte a jocului. După golul marcat de Mbappe, Barca a înscris de 5 ori. Rodrygo a marcat, din lovitură liberă, ultimul gol al meciului.

„Doar Valverde și Courtois și, într-o măsură mai mică, Mbappe, au fost scutiți de un ridicol istoric al echipei albe, cu consecințe imprevizibile. Doar Ancelotti și Gil Manzano (n.r: arbitrul meciului) au fost la fel de slabi ca restul jucătorilor de la Real Madrid”, a scris As.com după ce Barcelona a învins-o cu 5-2 pe Real Madrid în finala Supercupei Spaniei.

„Ancelotti s-a speriat înainte de meci și a plătit pentru asta cu o prestație ridicolă a echipei sale”, a scris Marca după Real Madrid – Barcelona 2-5.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:56
UEFA, răspuns privind situația jucătorilor de la FCSB care n-au putut evolua cu Aberdeen. Ce s-a întâmplat
12:50
EXCLUSIVAgentul FIFA, Mohammed Kharrazi, confirmă interesul celor de la Al Jazira pentru Edi Iordănescu! “E dorit de multe cluburi”
12:09
Gigi Becali l-a atacat din nou pe Mihai Rotaru: “Cu mine nu poate, e prea mic”. Ce a spus după seara europeană
12:05
Cătălin Chirilă s-a calificat în finala probei de canoe simplu 1000 de metri, la Campionatele Mondiale
11:53
CFR Cluj a bătut palma cu noul antrenor! Cine e înlocuitorul lui Dan Petrescu
11:33
“Parcă vine din Divizia B” Gigi Becali a pus la zid o vedetă după Aberdeen – FCSB 2-2: “Nu îmi vine să cred”
1 Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați” 2 Neluţu Varga a răbufnit după umilinţa din Hacken – CFR Cluj 7-2: “Să nu păţesc, dracului, ceva” 3 Gigi Becali a dat verdictul după eliminarea lui Juri Cisotti în Aberdeen – FCSB 2-2: “La asta mă gândesc” 4 Decizia radicală a lui Gigi Becali după Aberdeen – FCSB 2-2! 5 Dan Petrescu și-a dat demisia de la CFR Cluj, după umilința istorică cu Hacken: “Îmi e rușine!” 6 Lovitură pentru Adrian Mititelu! FCU Craiova poate fi exclusă din toate competiţiile pe 3 septembrie
Citește și