La ce echipă va ajunge Andrei Raţiu. Destinaţia surpriză anunţată de Gică Craioveanu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 martie 2025, 8:10

Comentarii
La ce echipă va ajunge Andrei Raţiu. Destinaţia surpriză anunţată de Gică Craioveanu

Andrei Raţiu, după România - Bosnia / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fundaşul dreapta al celor de la Rayo Vallecano, Andrei Raţiu a fost dat ca şi transferat la Barcelona. Unele publicaţii vorbeau chiar de Real Madrid, dar pare că lucrurile nu stau deloc aşa. Fostul internaţional, Gică Craioveanu spune că Barcelona nu are 25 de milioane de euro şi că Raţiu ar putea ajunge la Villareal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Raţiu e titular incontestabil la echipa naţională, dar şi la Rayo Vallecano. Evoluţiile sale din La Liga l-au făcut să fie interesant pentru granzi.

Viitoarea destinaţie a lui Andrei Raţiu

Gică Craioveanu neagă interesul celor de la Barcelona pentru Andrei Raţiu. Mai mult, fostul jucător de la Sociedad sau Villareal spune că fundaşul dreapta român va ajunge la Villareal. Submarinul galben este clubul care l-a format pe jucător şi îl are în coproprietate cu Rayo Vallecano. ”Să nu uităm că Barcelona stă prost cu banii. 25 de milioane pentru Rațiu e o sumă uriașă. Nu există așa ceva (n.r. ca Barca să-i achite clauza de la Rayo), vă spun de un an de zile, e 50% jucătorul celor de la Villarreal”, a spus Gică Craioveanu, conform digisport.ro.

Mai mult, sursa citată spune că Villarreal îl poate răscumpăra pe Rațiu cu 7 milioane. ”Sigur o va face (n.r. îl va răscumpăra pentru 7 milioane de euro). Poate să și rămână acolo, la Villarreal”, a mai spus fostul internaţional.

În schimb, Florin Bratu susţine că Barcelona a făcut deja o ofertă concretă. ”Eu am niște prieteni prin Spania și chiar săptămâna trecută vorbeam cu ei, iar informațiile lor erau că s-ar fi înțeles (n.r.- Barcelona) deja cu Rațiu, la o sumă de aproximativ 15 milioane, plus un jucător la schimb”, a spus Bratu, contrazis, din nou de Craioveanu.

Reclamă
Reclamă

Fosul jucător stabilit în Spania spune că mutarea nu s-ar putea face fără acordul celor de la Villarreal. ”Nu există așa ceva (n.r.- că s-a înțeles Barcelona cu Rayo), trebuie să se înțeleagă cu ambele cluburi! Există interes de la Barcelona, dar nu la prețul de 20 de milioane. Villarreal are toate atuurile. Lui Mister (n.r.- Hansi Flick) nu-i prea place, îl consideră un jucător un pic haotic, își părăsește poziția”, a mai declarat Craioveanu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09 25 iul.

Paul Papp l-a „înțepat” pe Matos după ce a provocat eliminarea acestuia: „E slab de înger!”

0:00 25 iul.

Bogdan Andone, la picioarele jucătorilor săi după victoria cu Petrolul: „O dovadă de caracter din partea echipei! Jos pălăria”

23:52

VIDEOOtto Hindrich, parade de zile mari în victoria dramatică a Legiei cu Pogon. Un alt român a fost omul meciului

23:29

Mihai Stoica a dat verdictul! Ce șanse are FCSB să întoarcă rezultatul cu Auda: „Mi-e frică fără VAR”

23:28

FC Argeș – Petrolul 1-0. Victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Bogdan Andone

23:11

Verdictul specialistului, după eliminarea controversată din FC Argeş – Petrolul. Ilie Dumitrescu, de altă părere

1 Italia şi-a ales noul selecţioner, după refuzul lui Pep Guardiola. Anunţ de ultim moment 2 O nouă plecare de la FCSB. Jucătorul şi-a dat acordul şi semnează cu noua echipă: „O chestiune de timp” 3 Ce lovitură! Un nou club din Liga 1 a primit interdicție la transferuri 4 Mihai Stoica a făcut anunțul în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafele uriașe din FCSB – Auda 2-3: „Îmi e frică” 5 O nouă regulă din fotbal s-a aplicat în Liga 1! „Și noi trebuie să fim mai atenți, dar și arbitrii” 6 OFICIAL | 4 plecări de la Dinamo dintr-un foc! Omul care o bătea pe FCSB, OUT
Citește și