“Mbappe e cel mai bun din lume!” Carlo Ancelotti, reacţie clară după ce Real Madrid a dat recital şi a urcat pe primul loc în Spania

Viviana Moraru Publicat: 19 ianuarie 2025, 20:31

Comentarii
Mbappe e cel mai bun din lume! Carlo Ancelotti, reacţie clară după ce Real Madrid a dat recital şi a urcat pe primul loc în Spania

Carlo Ancelotti şi Kylian Mbappe/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Carlos Ancelotti a oferit prima reacţie, după ce Real Madrid a dat recital cu Las Palmas şi a urcat pe primul loc în La Liga. Managerul italian al “galacticilor” a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Kylian Mbappe, după ce francezul a marcat o “dublă”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ancelotti a fost întrebat şi “câte vieţi mari are”, după ce Real Madrid a fost condusă încă din secunda 26 de Las Palmas. “Galacticii” au reuşit să revină imediat şi până la finalul meciului, au marcat de patru ori.

Carlo Ancelotti, reacţie după Real Madrid – Las Palmas 4-1

Carlo Ancelotti a transmis că are o singură viaţă, dar Real Madrid îl ajută să se bucure la maxim de ea. Managerul italian a recunoscut că a fost puţin confuz pe parcursul partidei, dat fiind faptul că madrilenii au încasat un gol încă din primul minut.

“Aşa e fotbalul. Încă sunt puţin confuz. Am auzit că s-a spus că jucăm un fotbal urât, dar văd că Real Madrid e pe primul loc. Voi analiza cine greşeşte. Am început meciul rău, dar Mbappe ne-a ajutat mult şi întreaga echipă a depus o muncă grozavă.

(Câte vieţi aveţi) Doar una. Şi încerc să mă bucur cât mai mult de ea. Adevărul e că Real Madrid mă ajută să mă bucur de ea cât mai mult.

Reclamă
Reclamă

(Despre Mbappe) E cel mai bun mijlocaş central din lume, era o dilemă în privinţa faptului dacă poate juca în centru sau pe flanc. E un jucător grozav, care joacă foarte bine în centru, mai bine decât în flanc. Capacitatea lui de a se demarca este unică”, a declarat Carlo Ancelotti, conform marca.com.

David Alaba a revenit pe teren după 399 de zile

David Alaba s-a întors pe teren după aproape 13 luni de la accidentarea suferită în decembrie 2023, în victoria obţinută de Real Madrid cu Villarreal, scor 4-1.

Operat după ruperea ligamentului încrucişat la genunchiul stâng, Alaba a avut parte de o lungă perioadă de recuperare. Coşmarul a luat sfârşit la meciul cu Las Palmas.

Reclamă

În minutul 76, Carlo Ancelotti a decis să îl introducă pe Alaba, asta după ce austriacul a fost în lotul madrilenilor şi la meciurile pe care Real Madrid le-a disputat în Arabia Saudită, în Supercupa Spaniei.

Alaba, care a intrat în locul lui Rudiger, a avut parte de un moment superb. Cei 80.000 de spectatori prezenţi pe Santiago Bernabeu l-au aplaudat la scenă deschisă pe fundaşul austriac.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:50

Nigeria nu e la Cupa Mondială, dar e reprezentată de nume mari! Jucătorii de top care i-ar fi putut reprezenta pe africani

12:46

A plecat de la FCSB şi a semnat cu altă echipă din Liga 1: “Face pasul în primul eşalon”

12:31

Topul celor mai frumoase tricouri de la Campionatul Mondial. Americanii şi-au ales favoritele

12:01

Portughezii şi-au pierdut răbdarea cu Cristiano Ronaldo, înaintea Cupei Mondiale 2026: “Scandalos”

12:00

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

12:00

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali
Citește și