Închide meniul

Pep Guardiola, anunţ categoric despre o eventuală revenire la Barcelona

Dan Roșu Publicat: 10 iunie 2024, 13:45 / Actualizat: 8 iulie 2024, 18:34

Pep Guardiola, anunţ categoric despre o eventuală revenire la Barcelona

Pep Guadiola şi Lionel Messi - Profimedia Images

Pep Guardiola a făcut un anunţ categoric atunci când a fost întrebat despre o eventuală revenire la Barcelona, în viitor. Managerul lui Manchester City nu ia în calcul să ajungă din nou la grupare blaugrana.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Guardiola a fost antrenorul Barcelonei în cea mai bună perioadă din istoria clubului, 2008 – 2012. Pep a câştigat 14 trofee alături de gruparea blaugrana, printre care trei titluri în La Liga şi două trofee UEFA Champions League.

Pep Guardiola, anunţ categoric despre o eventuală revenire la Barcelona

Chiar şi aşa, Guardiola nu se gândeşte că va mai ajunge vreodată să conducă Barcelona, club care se confruntă momentan cu o perioadă plină de schimbări, la finalul unui sezon fără trofeu câştigat.

“Da, uşile sunt închise”, a spus Pep Guardiola, atunci când a fost întrebat dacă mai există varianta ca ibericul să revină la echipa la care a scris istorie şi ca jucător, câştigând 6 titluri în Primera Division.

Reclamă
Reclamă

Pep Guardiola va pleca de la Manchester City

Pep Guardiola s-a decis şi va pleca de la Manchester City, chiar dacă tocmai a câştigat un nou trofeu în Premier League. Antrenorul catalan în vârstă de 53 de ani i-ar fi anunţat deja pe şefii clubului de hotărârea pe care a luat-o, la finalul lunii trecute.

Anunţul „bombă” a fost făcut de jurnaliştii de la Daily Mail. Aceştia asigură că Guardiola se va despărţi de „cetăţeni” la finalul următorului sezon. Nu s-a lăsat înduplecat de „şeicul” lui City, care i-a propus prelungirea contractului.

Guardiola a semnat cu Manchester City în urmă cu 8 ani şi a cucerit nu mai puţin de 15 trofee în această perioadă. El tocmai a devenit din nou campion în Premier League, iar sezonul trecut a triumfat în UEFA Champions League.

Reclamă

Pep Guardiola a intrat în ultimele 12 luni de contract şi nu mai vrea să rămână la Manchester. Potrivit dailymail.com, principalul antrenor care este favorit să îl înlocuiască pe Guardiola este spaniolul Michel Sanchez, care a făcut minuni cu Girona.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

12:32

Bernadette Szocs, cea mai bună jucătoare din Europa

12:02

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

11:52

„Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB

11:37

„Nu-l nimeream nici din 30 de încercări”. Mihai Stoica, surprins de numirea lui Costel Gâlcă la Rapid. Pe cine ar fi mizat

11:28

Drumul infernal al naţionalei către World Cup 2026 continuă sâmbătă (21:45). Austria – România, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și