Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa. Fundașul spaniol și-a făcut un cadou superb și a obținut 3 puncte importante pentru clubul la care e legitimat.
Fundaşul Sergio Ramos a sărbătorit împlinirea vârstei de 38 de ani, sâmbătă, marcând golul victoriei echipei FC Sevilla, cu scorul de 1-0, pe terenul formaţiei Getafe, în etapa a 30-a a campionatului de fotbal al Spaniei.
Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa
Fostul internaţional spaniol a înscris în minutul cinci al partidei de pe stadionul Coliseum, ajutând-o pe Sevilla să obţină un succes important în lupta pentru evitarea retrogradării.
Celălalt artizan al acestei victorii a fost goalkeeper-ul norvegian Orjan Nyland, care a reuşit să-şi păstreze poarta imaculată până la final, noteează agerpres.ro.
Sevilla ocupă locul 14 în clasament, având un avans de şase puncte faţă de Cadiz, ocupanta locului 18, primul retrogradabil, care s-a impus la rândul ei cu 1-0 în partida cu Granada, disputată vineri.
Sâmbătă se mai dispută partidele Almeria – Osasuna Pamplona, Valencia – Mallorca şi FC Barcelona – Las Palmas, în timp ce duminică se dispută partidele Celta Vigo – Rayo Vallecano, Girona – Betis Sevilla, Deportivo Alaves – Real Sociedad şi Real Madrid – Athletic Bilbao.
Etapa se va încheia luni, cu meciul Villarreal – Atletico Madrid.
În clasament conduce Real Madrid, cu 64 de puncte, urmată de FC Barcelona, 64 puncte și de Girona, cu 62 de puncte.
Sergio Ramos i-ar fi propus lui Kylian Mbappe să cumpere de la el o vilă în Madrid
Sergio Ramos s-ar fi oferit să-i vândă lui Kylian Mbappé o vilă pe care o deţine împreună cu soţia sa, Pilar Rubio. Vila este situată în Moraleja, un cartier de lux din oraşul Alcobendas, la aproximativ 20 km nord de Madrid.
Zona, renumită pentru terenurile sale de golf de mari dimensiuni, şcolile private, securitatea şi proprietarii bogaţi, găzduieşte numeroase celebrităţi din lumea sportului, a mass-media, a politicii şi a divertismentului. David Beckham, Ronaldo şi Karim Benzema au locuit toţi acolo atunci când au jucat pentru Real Madrid.
Casa lui Sergio Ramos a fost construită pe un teren de 2.500 m2. Cu un decor rafinat, aceasta oferă un nivel ridicat de confort, cu două piscine (una exterioară şi una interioară), o sală de cinema, o zonă de jocuri cu bar şi o sală de fitness.
Fundaşul spaniol, care a revenit la Sevilla FC în vara anului trecut şi a împlinit 38 de ani cere 6 milioane de euro pentru a renunţa la ea, scrie news.ro.
- Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa
- Veteranul spaniol și-a făcut un cadou superb, la meciul cu Getafe
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- All-Star Game 2026 e live în AntenaPLAY luni, 16 februarie, de la 00:00
- Cele două staruri pe care Vinicius le-a “transferat” la Real Madrid: “Le scriam în fiecare vară. Vreau să joc cu cei mai buni”
- Reacţia lui Andrei Raţiu, după ce a fost desemnat omului meciului în Rayo – Atletico Madrid 3-0!
- Nota lui Andrei Raţiu după ce a reuşit un assist în victoria fabuloasă a lui Rayo, 3-0, cu Atletico Madrid!
- Alvaro Arbeloa, detalii despre Kylian Mbappe, după ce a fost rezervă la Real Madrid. Ce se va întâmpla la meciul cu Benfica
- Real Madrid – Real Sociedad 4-1. „Los blancos” urcă pe locul 1 în La Liga
































