Uriaşul Raul, după ce a aflat de retragerea lui Toni Kroos: „Poţi juca cu Zidane, în spatele meu, în echipa legendelor”

Dan Roșu Publicat: 26 mai 2024, 11:42

Comentarii
Uriaşul Raul, după ce a aflat de retragerea lui Toni Kroos: „Poţi juca cu Zidane, în spatele meu, în echipa legendelor

Raul. în timpul unui antrenament - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Uriaşul Raul a avut o reacţie superbă după ce a aflat de retragerea lui Toni Kroos din fotbal, ce va veni după EURO 2024. Dacă iniţial nu a fost de acord cu hotărârea mijlocaşului de 34 de ani, apoi i-a găsit loc în echipa legendelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kroos a disputat deja sâmbătă ultimul său meci pe Santiago Bernabeu, cu Betis, fiind aplaudat la scenă deschisă, atunci când a fost înlocuit de Carlo Ancelotti, pe finalul partidei.

Uriaşul Raul, după ce a aflat de retragerea lui Toni Kroos

Raul mi-a spus că, la prima vedere, nu i-a plăcut decizia mea de a mă retrage, dar, după aceea, a găsit şi ceva pozitiv, pentru că acum voi juca cu siguranţă alături de el în echipa legendelor.

`Tu cu Zidane, în spatele meu, Figo în partea dreaptă, Roberto Carlos pe spate. Ar putea fi distractiv`”, a spus Kroos, citat de madriduniversal.com.

Carlo Ancelotti, cuvinte uriașe după ultimul meci al lui Toni Kroos pe „Santiago Bernabeu”

Carlo Ancelotti a spus doar cuvinte uriașe după ce Toni Kroos a jucat ultimul meci pe Santiago Bernabeu. Mijlocașul german a anunțat că își va încheia cariera după EURO 2024 și a avut parte de o despărțire fabuloasă de fanii de pe Bernabeu.

Reclamă
Reclamă

Ancelotti a vorbit și despre „omul” Toni Kroos și a spus că acesta are un caracter fantastic și că Real Madrid a avut noroc, pentru că l-a avut timp de 10 ani la echipă.

„Bernabeu i-a oferit lui Kroos despărțirea pe care o merită. A fost unul dintre cei mai mari mijlocași din istorie. Un caracter fantastic, puțin ego, foarte umil, altruist… Am fost norocoși să îl avem timp de 10 ani”, a spus Carlo Ancelotti.

Toni Kroos a ajuns la Real Madrid în anul 2014, de la Bayern Munchen, în schimbul sumei de 25 de milioane de euro. A adunat 463 de meciuri în tricoul „blanco”, în care a reușit să marcheze de 28 de ori și a oferit 98 de pase decisive.

Reclamă

Pentru Real urmează finala Ligii Campionilor, de sâmbătă, 1 iunie, finală în care madrilenii înfruntă, pe Wembley, Borussia Dortmund.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:21

Italienii au anunțat deja transferul lui Daniel Bîrligea: „Noul atacant central al echipei”

19:06

Transfer important la Rapid. Cine este Ebenezer Annan, noua achiziţie

19:04

Încă o plecare de la Manchester City: 50 de milioane de lire sterline! Accept pentru vizita medicală

18:28

Daniel Bîrligea dă lovitura! Salariul uriaș pe care îl poate încasa în Serie A

18:13

Primul transfer gândit de Gigi Becali după plecarea lui Bîrligea

18:09

Daniel Bîrligea, sfătuit să plece de la FCSB fără să se uite în urmă: „Nu aș vrea să îl am în față”

1 Gigi Becali i-a decis soarta lui Baciu, după ce fanii i-au cerut demisia antrenorului: „Eu îi respect pe suporteri” 2 Zeljko Kopic a acceptat oferta și revine pe bancă! O să antreneze un fost star din Liga 1 3 UPDATEGata, Daniel Bîrligea pleacă în Italia! Gigi Becali: „I-am dat ok-ul” Ce bani încasează patronul FCSB 4 OUT de la derby! Anunțul momentului: jucătorul nu va fi pe teren în Dinamo – FCSB 5 Jucătorul OUT din primul 11 de la FCSB după eşecul cu CFR Cluj! Gigi Becali: „Vai ce dribling a făcut” 6 Universitatea Craiova a făcut oferta pentru transferul anului în România: 1.5 milioane de euro
Citește și