A fost o zi istorică, mai ales că nimeni nu părea a fi capabil să mai ajungă la o astfel de bornă. Pe circuitul de la Nurburgring, podiumul a fost completat de Verstappen și Ricciardo.
Lewis Hamilton, cadou de la fiul lui Michael Schumacher
Pilotul Mercedes a câștigat pentru prima dată în acest sezon după ce nu a plecat din pole-position. A profitat de abandonul lui Valtteri Bottas, colegul său de la Mercedes și a triumfat în Marele Premiu de la Eifel.
Championship leaders sharing a special moment #EifelGP #F1 pic.twitter.com/IDTXK1oKUp
— Formula 1 (@F1) October 11, 2020
Mai mult, Hamilton a primit și un cadou de la fiul lui Michael Schumacher, Mick Schumacher. Mick, liderul incontestabil din Formula 2 în momentul de față, i-a oferit britanicului casca tatălui său în semn de prețuire pentru ceea ce a realizat.
Lewis Hamilton a părut foarte emoționat, mai ales ținând cont de statutul legendar pe care Michael Schumacher l-a câștigat în Formula 1.
Schumacher a suferit un accident la schi în 2013 care l-a lăsat fie în comă, fie paralizat. Familia sa nu a împărtășit foarte multe informații în acest sens.
- Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de la Eifel
- Britanicul a egalat recordul lui Michael Schumacher
- SUA - Australia e vineri, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Brazilia - Haiti e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Explicațiile unui medic după accidentarea “horror” a lui Ismael Kone: “O astfel de lovitură NU duce la fractură”
- „Eu cred cu tărie!” Florin Prunea vede România la Campionatul Mondial din 2030! Laude pentru Gică Hagi
- Transfer de Champions League la Universitatea Craiova. Oltenii s-au înţeles cu Ronaldo
- Iranul va depune o plângere la FIFA cu privire la „restricţiile” care i-au fost „impuse” în timpul Cupei Mondiale
- Tricouri contrafăcute, de 2.000.000 de euro, confiscate înaintea Cupei Mondiale 2026































