Administratorii stadionului Arcul de Triumf, apel înainte de FCSB – Dinamo: “Să nu vandalizăm stadionul!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 20 iulie 2023, 16:58

Comentarii
Administratorii stadionului Arcul de Triumf, apel înainte de FCSB – Dinamo: Să nu vandalizăm stadionul!

Facebook Complexul Sportiv Național "Arcul de Triumf"

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Administratorii stadionului Arcul de Triumf au făcut apel înainte de FCSB – Dinamo. Aceştia le-au transmis ultraşilor să aibă un comportament decent şi să nu vandalizeze stadionul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB – Dinamo se anunţă a fi un derby cu risc ridicat, având în vedere rivalitatea dintre cele două formaţii.

Administratorii stadionului Arcul de Triumf, apel înainte de FCSB – Dinamo

”Este un meci cu un grad de risc extrem de ridicat, după cum au declarat chiar reprezentanții Jandarmeriei.

Știm cu toții rivalitatea dintre cele două echipe de fotbal și mai ales îndârjirea suporterilor înfocați. În acest moment, sperăm însă, că-și vor susține jucătorii într-un mod civilizat, că ne vom bucura cu toții de un regal fotbalistic și bucuria acestui meci nu va fi umbrită de incidente pe teren și în tribune.

Ne dorim de asemenea să savurăm victoria câștigătorilor, sau după caz, să primim înfrângerea cu demnitate fără să ne răzbunăm pe scaune și fără să vandalizăm stadionul, care ne dorim să fie în viitor gazda și altor competiții sportive menite să ne aducă bucurie.

Reclamă
Reclamă

Dragi suporteri, vă așteptăm cu drag să ne bucurăm împreună de fotbal”, au scris administratorii stadionului Arcul de Triumf, pe pagina de Facebook.

Mihai Stoica știe de ce derby-ul FCSB – Dinamo a ajuns să se joace pe Arcul de Triumf

Mihai Stoica știe de ce derby-ul dintre FCSB și Dinamo a ajuns să se joace pe arena Arcul de Triumf, arenă de doar 8000 de locuri. Managerul general al roș-albaștrilor susține că totul a plecat de la lipsa de respect a oficialilor LPF, față de ambele cluburi. MM susține că Liga ar fi trebuit să evita ca derby-ul să se joace în perioada în care Arena Națională este ocupată.

Reclamă

Mihai Stoica susține că nici cei de la Dinamo nu au vrut să amâne meciul pentru o dată în care Arena Națională ar fi fost disponibilă. MM susține că din start, oficialii LPF ar fi trebuit să evite o astfel de situație, situație în care un meci cu grad mare de risc se va juca pe arena Arcul de Triumf.

„Totul a plecat de la lipsa de respect a LPF faţă de noi şi Dinamo. Sunt etape de sezon regular, cinci etape nu se putea juca pe Arena Naţională şi bineînţeles că era o solicitare logică, trei meciuri să fie programate în următoarele 25 de etape. Meciul a căzut în etapa a doua, FCSB – Dinamo.

Având în vedere toate tergiversările astea şi faptul că pe Arc pot fi multe probleme de organizare şi doar pe Arena Naţională Dinamo ar fi avut 8.000 de suporteri… Acum Dinamo va avea 300, iar Dinamo n-a vrut să amâne. De ce m-am zbătut pentru amânare? Respect suporterii noştri, dar şi pe cei de la Dinamo şi era normal să se desfăşoare pe un stadion pe care să încapă pe 30-40.000 de spectatori, nu neapărat pe Ghencea.

De ce nu s-a jucat? Nu au vrut Dinamo şi LPF. De asta ne pedepseşte acum să jucăm acum pe Arc? De ce nu vrei să joace 40.000 de oameni la meci? Ăsta e respect pentru fotbal? Spectatorul e cel mai minimalizat de cei de la CSA, de cei de la LPF”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:33

VIDEOA fost show total la The Countdown Concert! Ce nebunie ne aşteaptă la Campionatul Mondial 2026

0:33

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și