Adrian Mazilu, gol de pus în ramă în Farul – Sepsi! „Perla” de 17 ani a lui Hagi este de neoprit

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 martie 2023, 17:54

Adrian Mazilu, gol de pus în ramă în Farul – Sepsi! „Perla de 17 ani a lui Hagi este de neoprit

Adrian Mazilu, gol de pus în ramă în Farul - Sepsi

Colaj Orange Sport

Adrian Mazilu a marcat un gol de pus în ramă în Farul – Sepsi. Atacantul de 17 ani al lui Gică Hagi a marcat cu un şut de voleu, imediat după pauză.

Adrian Mazilu a avut nevoie de doar 48 de secunde din repriza a doua pentru a marcat al 5-a gol pentru Farul în acest sezon în Liga 1. „Perla” de 17 ani a lui Hagi a avut o execuţie de mare atacant.

Adrian Mazilu, gol de pus în ramă în Farul – Sepsi

Convocat la naţionala U19 a României, Adrian Mazilu este de neoprit. A marcat pentru a 5-a oară în Liga 1 pentru Farul Constanţa. Mazilu mai are un gol marcat şi în Cupa României.

Gică Popescu îl ţine cu picioarele pe pământ pe Adrian Mazilu

Gică Popescu vrea să îl ţină cu picioarele pe pământ pe Adrian Mazilu, după ce jucătorul de doar 17 ani a devenit om de bază la Farul Constanţa. Au apărut şi informaţii că echipe mari din Europa, precum Fiorentina sau Feyenoord se interesează de acesta.

Puştiul cotat la 100.000 de euro de transfermarkt.de a marcat deja şase goluri în 13 meciuri disputate în toate competiţiile acestui sezon.

Chiar am fost sunat de două cluburi din Franța. S-au interesat de Mazilu. E normal să-i fac lobby. Sper ca datorită evoluțiilor lui să ajungă acolo.

E tânăr, nu știu ce va fi. Dar dacă va ajunge acolo se poate defini din punct de vedere tehnic și tactic. Are forță, are un stâng bun și o abilitate excelentă în a manevra balonul”, a spus Viorel Moldovan, citat de primasport.ro.

Mazilu este un alt produs al academiei de fotbal a lui Gică Hagi. Puștiul de 17 ani a fost debutat de „Rege” la prima echipă a Farului în iulie 2022, la meciul cu CFR Cluj, scor 0-0, din Cupa României.

Dumitru Dragomir, despre viitorul lui Adrian Mazilu

Dumitru Dragomir apreciază calitățile lui Adrian Mazilu și susține că va pleca pentru peste 15 milioane de euro de la Farul, dacă va fi sănătos.

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”