Închide meniul

Adrian Mihalcea nu s-a abținut și a atacat arbitrajul, după Oțelul – Unirea Slobozia 0-2: “Să mă ierte Dumnezeu!”

Alex Ioniță Publicat: 27 octombrie 2024, 19:39

Comentarii
Adrian Mihalcea nu s-a abținut și a atacat arbitrajul, după Oțelul – Unirea Slobozia 0-2: Să mă ierte Dumnezeu!

Adrian Mihalcea / Profimedia

Adrian Mihalcea nu s-a abținut și a atacat arbitrajul, după Oțelul – Unirea Slobozia 0-2. Tehnicianul ialomițenilor nu a ratat ocazia și a criticat prestația lui Iulian Călin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unirea Slobozia a obținut o victorie importantă în etapa cu numărul 14 a sezonului de Liga 1. Perianu și Șerbănică au adus victoria echipei lui Adi Mihalcea, pe terenul formației antrenate de Dorinel Munteanu.

Adrian Mihalcea nu s-a abținut și a atacat arbitrajul, după Oțelul – Unirea Slobozia 0-2

Unirea Slobozia a avut însă și un gol anulat, în minutul 39 al partidei. Arbitrul Iulian Călin nu a validat reușita lui Afalna, la momentul respectiv. Acesta a reluat din interiorul careului, însă centralul a anulat golul, pe motiv de offside, după ce a consultat sistemul VAR.

La finalul partidei, Adrian Mihalcea a transmis un mesaj dur și a spus că nu mai înțelege fotbalul. Antrenorul este de părere că astfel de interpretări ale jocului sunt “exagerate”.

„Greu… Un meci greu. Față de meciurile trecute, am avut altă atitudine. Am avut o săptămână grea. Am avut câteva ședințe cu jucătorii. Se pare că au înțeles mesajul, ceea ce mă mulțumește.

Reclamă
Reclamă

O victorie venită în urma unui joc dominat în cea mai mare parte de noi. E o victorie care a plecat de la cap, de la mentalul jucătorilor. După golul anulat din prima repriză, nu am simțit nimic. A fost a 7-a decizie împotriva noastră, în acest campionat.

Să mă ierte Dumnezeu, dar eu nu mai înțeleg fotbalul! Ba a fost off-side, ba nu a fost off-side. Mi se par exagerate interpretările astea. Poate sunt eu subiectiv, nu știu. Jocul băieților mei a fost bun și nu au căzut psihic.

Mă bucur că am câștigat. Am fost inspirat și la schimbări. A fost ok, pentru că am ținut ritmul de joc și în repriza secundă. Producem ceva spectacol, dar astăzi am fost și eficienți”, a spus Adrian Mihalcea, citat de digisport.ro.

Reclamă

După victoria cu Oțelul Galați, Unirea Slobozia a urcat pe locul al 2-lea în clasament, cu 15 puncte după 14 partide jucate. De cealaltă parte, echipa lui Dorinel Munteanu se află pe locul al 7-lea, cu 19 puncte. De menționat este faptul că Oțelul are un meci în minus față de majoritatea rivalelor din Liga 1.

Dorinel Munteanu a răbufnit după 0-2 cu Unirea Slobozia! A vorbit și despre plecarea de la Oțelul

Dorinel Munteanu a răbufnit şi a vorbit despre plecarea de la Oţelul, după eşecul cu Unirea Slobozia, scor 0-2, din etapa a 14-a din Liga 1. Antrenorul gălăţenilor a transmis un mesaj ferm şi a anunţat că situaţia financiară de la echipă este din ce în ce mai complicată.

Oţelul a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie în Liga 1. În meciul cu Unirea Slobozia, gălăţenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 77, după eliminarea lui Stevanovic.

„O spun cu responsabilitate şi părere de rău că mi-aş dori să nu fie începutul sfârşitului pentru această echipă, cum a fost acum 10 ani, când am fost la echipă. De ce spun asta? Lumea din fotbal sau din Galaţi şi-mi cer iertare… uită de rezultatele bune de anul trecut, de condiţiile care sunt la echipă, una mică şi cu suflet mare.

Nu s-a îmbunătăţit nimic, chiar a scăzut totul şi nu pot performa fără bani. Cine are bani, performează, cine nu, rămâne pe loc. Ne-am depăşit condiţia şi spun că nu suntem susţinuţi. Nu mă refer la Consiliul Local, domnul primar, televiziuni, oamenii care m-au ajutat şi au venit necondiţionat lângă mine.

(n.r. – Vă gândiţi să plecaţi de la Oţelul?) Mă gândesc, m-am gândit în trecut, că nu e uşor să te baţi singur cu granzii Superligii, că lumea uită repede că în trei ani am promovat. Cazul care mă deranjează cel mai mult… Singurul meci la care a fost stadionul plin a fost cu Botoşani din Liga 3, în Liga 2. În rest nu mai există interes, nu înţeleg de ce. Am avut o zi neagră. Puţini au fost care ne-au susţinut, dar aşa am dus-o până la nivelul ăsta. Eu sunt responsabil de rezultate şi tot eu trebuie s-o salvez”, a declarat Dorinel Munteanu, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:48
“Cea mai proastă perioadă” Fostul jucător al lui CFR, grav semnal de alarmă: “Mureşan va alege să plece”
10:15
Kylian Mbappe a bătut recordul lui Cristiano Ronaldo. Nu s-a mai întâmplat aşa ceva de la uriaşul Ferenc Puskas
10:07
Harry Kane la Barcelona, lovitura încercată de catalani! Anunţul presei spaniole
9:59
Los Angeles Dodgers, campioană în MLB pentru a doua oară consecutiv. Performanţă uimitoare după 25 de ani
9:47
VIDEOSacramento – Milwaukee 135-133. Revenire spectaculoasă! LaVine, 31 de puncte
9:42
“A fost şmecher Olaru?” Răspunsul lui Bergodi, după ce căpitanul FCSB-ului a provocat eliminarea lui Murgia
1 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 2 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 3 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show” 6 Gigi Becali a dat lovitura: 6 milioane de euro! Veste fantastică, înaintea meciului cu U Cluj
Citește și