Adrian Mititelu a luat „foc”! Omul de afaceri dă de pământ cu impresarul lui Andre Duarte, fundașul lui FC U Craiova.
Andre Duarte a fost transferat de FC U Craiova, în vara anului trecut, de la CF Estrela.
Adrian Mititelu a luat „foc” și dă de pământ cu impresarul unui jucător de la FC U Craiova
Finanțatorul din Bănie susține că impresarul lui Andre Duarte nu mai recunoaște faptul că, în contractul fotbalistului portughez, există o opțiune de prelungire a contractului, care urmează să expire la finalul actualului sezon.
„Acest impresar este un bandit! Distruge jucătorii și aleargă doar după comisioane. El spune că Duarte termină contractul în vară, dar nu e adevărat. Noi i-am activat opțiunea de prelungire a contractului încă din noiembrie, astfel că în acest moment este jucătorul Universității Craiova până în iunie 2024.
Este o strategie a impresarului de a lua comisioane la semnătură. A aplicat-o și în alte părți. Din ce știu eu, vara trecută, la un jucător de la Sepsi care a plecat de la ei. Propune un contract, apoi nu mai recunoaște opțiunea de prelungire a clubului. Noi am activat-o, deci Duarte mai are contract un an și jumătate cu noi.
Impresarul lui Duarte l-a propus pe jucător în ultimele luni în toată Europa, nu doar în Polonia. Ajunsese și la echipa lui Reghecampf, în Azerbaidjan.
Aia e o bătaie de joc. Nu se poate numi ofertă”, a declarat Adrian Mititelu, pentru fanatik.ro.
Potrivit site-ului transfermarkt.com, Andre Duarte are o cotă de 600.000 de euro.
FC U Craiova speră la un loc în play-off
FC U Craiova speră ca, în acest sezon, să se califice, în premieră, în play-off-ul Ligii 1. Însă, în acest moment, formația olteană se află pe locul 10 din Liga 1, cu 23 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.
În primul meci oficial din 2023, FC U Craiova o va întâlni, acasă, pe UTA Arad. Meciul este programat duminică, 22 ianuarie, de la ora 15:30.
- Adrian Mititelu a luat „foc” și dă de pământ cu impresarul unui jucător de la FC U Craiova
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mihai Stoica nu menajează FCSB-ul, după parcursul slab din campionat: „Suntem pe fundul prăpastiei”
- Gigi Becali a dat lovitura: 6 milioane de euro! Veste fantastică, înaintea meciului cu U Cluj
- Dinamo şi CFR Cluj, amendate de Jandarmerie după cel mai “nebun” meci din acest sezon! Sancţiunile primite
- Cum arată gazonul înaintea meciului U Cluj – FCSB! Imagini de pe Cluj Arena
- Marius Şumudică, pus la zid de antrenorul pe care l-a atacat în acest sezon: “Se descalifică. E grav”
































