Adrian Mititelu, avertisment pentru Marius Croitoru, după Voluntari – FC U Craiova 1948 1-0: „Răbdarea la Craiova e greu de menținut”

Dan Roșu Publicat: 17 septembrie 2022, 8:49

Comentarii
Adrian Mititelu, avertisment pentru Marius Croitoru, după Voluntari – FC U Craiova 1948 1-0: „Răbdarea la Craiova e greu de menținut

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adrian Mititelu a lansat un avertisment pentru Marius Croitoru, după Voluntari – FC U Craiova 1948 1-0. Oltenii sunt în afara locurilor de play-off şi patronul lasă de înţeles că, dacă rezultatele nu vor veni, antrenorul este cel care va fi sacrificat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Sunt foarte trist și supărat, dar nu am alternativă decât să mergem înainte. Avem un obiectiv de îndeplinit, putem ajunge în continuare acolo. Nu avem ce face. Îl apreciez mult pe Marius și munca lui

Eu deocamdată sunt alături Marius Croitoru, dar răbdarea asta la Craiova e greu de menținut. Frustrarea este uriașă. Nu am putea să acceptăm foarte ușor ratarea calificării în primele 6 echipe din campionat.

Adrian Mititelu, avertisment pentru Marius Croitoru, după Voluntari – FC U Craiova 1948 1-0

Om mai răbdător ca mine nu a existat în fotbal, dar contează și rezultatele. Nu am ce să îi reproșez, dar avem un obiectiv. Suntem în afara lui pentru moment! Jocul ne ajută însă ca perspectivă și ca speranță.

Nu cred că plecarea lui Compagno face ca obiectivul să fie în pericol. Eu zic că avem lot de primele 6. Avem condiții de primele 6, o bază de primele 6. Toată lumea spune că antrenorul este bun, iar eu confirm asta”, a spus Mititelu, la Digi Sport. 

Reclamă
Reclamă

După primele 11 etape disputate, FC U Craiova 1948 se află pe locul 7 în Liga 1, cu 14 puncte. Asta în situaţia în care există mai multe echipe mai jos clasate, printre care FCSB, Botoşani sau Universitatea Craiova, care au cel puţin două meciuri mai puţin disputate.

Juan Bauza, la ora adevărului: „Ai accepta o ofertă de la FCSB?”

Juan Bauza s-a aflat la ora adevărului, după meciul pierdut de echipa sa, FC U Craiova 1948, în fața lui FC Voluntari, scor 0-1. Mijlocașul argentinian al oltenilor, în vârstă de 26 de ani, a fost întrebat dacă în viitor ar accepta o ofertă din partea FCSB-ului.

Bauza tocmai a semnat prelungirea contractului cu FCU, urmând să încaseze un salariu mai mare din partea lui Adrian Mititelu. În plus, patronul lui FC U Craiova 1948 a stipulat în noua înțelegere și o clauză de reziliere uriașă, în valoare de 8 milioane de euro.

Reclamă

„Mă simt bine la FCU. (N.r. – Ce spui despre clauza de 8 milioane de euro?) E cam mare. (N.r. – Ai accepta o ofertă din țară sau din străinătate?) Dacă ar fi bună pentru mine și pentru club, de ce nu? (N.r. – Chiar și FCSB?) FCSB sau oricare altă echipă”, a spus Juan Bauza, după FC Voluntari – FC U Craiova 1948 1-0.

Juan Bauza a fost convins în această săptămână să parafeze o nouă înţelegere cu gruparea din Bănie. „Clubul nostru este încântat să anunțe faptul că Pepe Bauza și-a prelungit contractul până în anul 2025”, a anunţat FC U Craiova 1948.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:47

Antrenorul lui Manchester City a anunţat ce urmează pentru Rodri, dorit de Real Madrid: „De asta are nevoie”

18:32

Filipe Coelho, îngândurat înaintea meciului cu Dinamo: „Trebuie să fiu sincer”

18:32

LIVE SCOREUTA – Oțelul Galați 0-0. Duel provincial în etapa a 2-a

18:22

Daniel Niculae, prima reacție după plecarea lui Borza de la Rapid. Ce înlocuitori îi propune lui Daniel Pancu

18:19

Ce lovitură! Un nou club din Liga 1 a primit interdicție la transferuri

18:08

„Nu ai voie să faci aşa ceva”. Daniel Bîrligea, taxat după gestul făcut la finalul meciului FCSB – FK Auda 2-3

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Fosta lideră mondială în tenis, rămasă fără 60.000.000 de dolari din cauza iubitului: „M-am îndrăgostit orbește”
Citește și