Închide meniul

Adrian Mititelu, impresionat de un jucător de la FCSB: “Până să vină el, echipa cocheta cu retrogradarea!”

Viviana Moraru Publicat: 24 mai 2023, 18:43

Comentarii
Adrian Mititelu, impresionat de un jucător de la FCSB: Până să vină el, echipa cocheta cu retrogradarea!

Adrian Mititelu este patronul lui FC U Craiova 1948 / Captură Facebook

Adrian Mititelu s-a arătat impresionat de un jucător de la FCSB. Patronul de la FC U Craiova 1948 a avut doar cuvinte de laudă pentru Andrea Compagno, vârful italian care este golgheterul roş-albaştrilor în acest sezon. Mititelu susţine că până la transferul atacantului la FCSB, trupa lui Gigi Becali “cocheta cu retrogradarea”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrea Compagno a fost transferat de Gigi Becali de la FC U Craiova 1948 la începutul sezonului, în schimbul sumei de 1,5 milioane de euro. Deşi a “spart banca” pentru atacantul italian, patronul de la FCSB nu este mulţumit de evoluţia sa, şi se gândeşte să-l vândă în perioada de mercato din vară.

Adrian Mititelu, impresionat de un jucător de la FCSB

Adrian Mititelu este convins că Andrea Compagno a făcut diferenţa la FCSB, în actualul sezon. Patronul oltenilor este de părere că atacantul italian a fost transferat de roş-albaştrii într-un moment în care trupa lui Gigi Becali se afla aproape locurile retrogradabile, iar vârful s-a impus excelent.

De asemenea, Adrian Mititelu susţine că FCSB nu ar fi ajuns să joace nici măcar în play-off, dacă Andrea Compagno nu era la echipă.

Nu cred că Gigi Becali și-a luat țeapă cu Compagno, cred că este în eroare. Dacă nu-l avea pe Compagno nu cred că juca în play-off și cred că jucam noi dacă nu-l dădeam. Să se uite bine ce contribuție a avut Compagno.

Reclamă
Reclamă

A venit într-un moment în are FCSB cocheta serios cu retrogradarea și a ridicat echipa. A dat niște goluri importante, dar și ca joc. Într-adevăr au mai fost și momente mai puțin bune, dar per ansamblu Compagno i-a ridicat echipa.

Numai cineva care nu se pricepe la fotbal, dar el are impresia că se pricepe, poate să spună prostia asta. Nu cred că Gigi Becali se pricepe. A, că tu joci 4-3-3-ul ăla al tău și că e Compagno acolo pe teren și nu-l joacă nimeni și că nu știi cum să-l pui în teren, asta e problema ta”, a declarat Adrian Mititelu, pentru fanatik.ro.

Gigi Becali a anunţat că are ofertă pentru Andrea Compagno

Gigi Becali a anunţat că are ofertă pentru Andrea Compagno. Patronul de la FCSB spune că are pe masă 2.500.000 de euro pentru atacantul său. Compagno este pe locul 2 în clasamentul golgheterilor, cu 20 de goluri marcate.

Reclamă

Gigi Becali e gata să renunţe la golgheterul său din acest sezon. Cumpărat vara trecută cu 1.500.000 de euro de la FC U Craiova, Becali îl poate vinde după un singur an.

„Avem ofertă pentru Compagno, să vedem dacă ne înțelegem. Dacă pleacă el, vin doi atacanți, dacă rămâne, vine numai unul. Am ofertă de 2.5 milioane de euro pentru el.

(n.r. – Răchită a zis că nu se poate vinde Compagno) Mă interesează pe mine ce zice Răchită? Comentez eu de el? Răchită bate câmpii, treaba lui. O să-l întreb pe elefant ce zice șoricelul?”, a spus Gigi Becali la prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:59
“Putem trece de baraj?” Ionuţ Lupescu ştie de ce are nevoie România pentru a se califica la World Cup 2026
8:53
Cine câștigă competiția motoarelor
8:46
Mihai Stoica propune o schimbare majoră la naţională. Cei doi jucători ceruţi în lotul “tricolorilor”
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor”
Citește și