Adrian Mititelu o întăreşte pe U Cluj înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut după ce a bătut palma cu Gigi Becali pentru Baeten

Alex Masgras Publicat: 12 iulie 2024, 17:31

Comentarii
Adrian Mititelu o întăreşte pe U Cluj înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut după ce a bătut palma cu Gigi Becali pentru Baeten

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu / Facebook FCU Craiova

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Adrian Mititelu o întăreşte pe U Cluj înaintea meciului cu FCSB. FCU Craiova a anunţat că a ajuns la un acord cu “şepcile roşii” pentru împrumutul lui Vladislav Blănuţă, atacantul în vârstă de 22 de ani al oltenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anunţul a fost făcut chiar cu o zi înaintea meciului pe care echipa lui Ioan Ovidiu Sabău îl va disputa contra celor de la FCSB, în prima etapă a noului sezon din Liga 1.

Adrian Mititelu o întăreşte pe U Cluj înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut după ce a bătut palma cu Gigi Becali pentru Baeten

“Vladislav Blănuță va evolua sub formă de împrumut pentru următorul sezon la FC Universitatea Cluj.

Mult succes, Vlad. Te așteptăm să te întorci înapoi mai puternic”, a fost anunţul celor de la FCU Craiova, pe contul oficial de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Anunţul împrumutului lui Blănuţă la U Cluj a venit chiar în ziua în care Gigi Becali s-a înţeles cu William Baeten. Conform fanatik.ro, William Baeten s-a înţeles cu FCSB. Gigi Becali a plătit în schimbul său suma de 300.000 de euro, iar FCU Craiova va păstra 50% dintr-un viitor transfer al mijlocaşului.

Gigi Becali a confirmat negocierile cu William Baeten, însă nu a vrut să facă un anunţ oficial despre transferul mijlocaşului belgian la FCSB.

„Încă negociem pentru Baeten. Sper să ne înțelegem. Dar cine v-a zis? Mititelu?”, a declarat Gigi Becali, conform sursei citate mai sus.

Reclamă

Adrian Mititelu, prima reacție după ce Juan Bauza a plecat de la FCU Craiova

Adrian Mititelu a oferit prima reacție după ce Juan Bauza a plecat de la FCU Craiova. Patronul echipei din Bănie a transmis un mesaj, prin intermediul rețelelor de socializare, imediat după anunțul făcut de club.

Bauza a plecat de la FCU Craiova, echipă retrogradată în Liga a 2-a, la Baniyas, în Emiratele Arabe Unite. De notat este faptul că arabii l-au adus la echipă sub formă de împrumut, cu opțiunea de a-l transfera definitiv.

Adrian Mititelu a spus că, în opinia sa, Juan „Pepe” Bauza este cel mai bun jucător care a jucat în orașul Craiova, în ultimii 30 de ani.

„Cu un ochi plâng și cu celalalt rad, pentru mine Pepe este unul dintre cei mai buni jucători, care au jucat pentru orașul CRAIOVA în ultimii 30 ani”, a scris Adrian Mititelu, pe Facebook.

În momentul de față, Bauza este cotat la suma de 850.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. În tricoul celor de la FCU Craiova a adunat 87 de meciuri, în care a marcat de 17 ori și a oferit 20 de pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:55

L’Equipe o aplaudă pe Sorana Cîrstea! Nimeni nu a mai reuşit asta de la Martina Navratilova

18:47

Neluțu Varga l-a făcut praf pe Daniel Pancu! Finanțatorul CFR-ului nu a mai rezistat: „Să-și cumpere club! A sărit calul”

18:28

Jannik Sinner a egalat recordul uriaş al lui Novak Djokovic şi e în sferturi, la Roma

18:27

FotoCel mai mic stadion de la World Cup 2026 e la Toronto! Lionel Messi a stabilit recordul de asistenţă

18:20

Surpriză uriașă! Neluțu Varga, nume neașteptat pentru înlocuirea lui Daniel Pancu

18:01

Leo Messi și „Fenomenul” Ronaldo, în echipe diferite! Clipul demențial apărut înainte de Mondial

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 3 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 4 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 6 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum”
Citește și