Închide meniul

Adrian Mititelu se dezice de suspiciunile de „blat” ale lui Marcel Puşcaş! Când s-ar rejuca Sepsi – FC U Craiova: „Am vorbit şi la Ligă!”

Cosmin Olteanu Publicat: 6 martie 2023, 23:29

Comentarii
Adrian Mititelu se dezice de suspiciunile de blat” ale lui Marcel Puşcaş! Când s-ar rejuca Sepsi – FC U Craiova: Am vorbit şi la Ligă!”

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu / Antena Sport

Adrian Mititelu se dezice de suspiciunile de „blat” ale lui Marcel Puşcaş! În plus, patronul clubului FC U Craiova a dezvăluit când s-ar putea juca meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, care a fost oprit din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor olteni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, FC U Craiova se află pe locul 7 din Liga 1, cu 40 de puncte obținute după 29 de meciuri jucate.

Adrian Mititelu se dezice de suspiciunile de „blat” ale lui Marcel Puşcaş

Adrian Mititelu susține că se dezice de suspiciunile de „blat” despre care Marcel Pușcaș a scris, pe Facebook, înaintea partidei Sepsi – CFR Cluj, 2-2.

Totodată, omul de afaceri din Bănie a dezvăluit că meciul dintre Sepsi și FC U Craiova, oprit din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor olteni, s-ar putea rejuca săptămâna viitoare, miercuri sau joi.

„Opinia lui Marcel Puşcaş e o opinie personală. A făcut-o dumnealui, nu e poziţia clubului. Azi am fost foarte vehement, nu am avut nicio emoţie că CFR nu a jucat corect.

Reclamă
Reclamă

Ce spune Marcel Puşcaş pe Facebook, ce spune în cărţi… şi-a câştigat dreptul de a vorbi liber. Argumentele lui se bazau pe istoria timpului trecut din fotbalul românesc. Noi nu suntem părtaşi la astfel de afirmaţii. Suntem o ţară liberă, democrată.

Pe teren suntem cu un punct mai mult decât Sepsi. Meciul se va juca 100%, nu există nicio şansă să nu se joace. Am vorbit şi la Ligă, meciul se poate juca săptămâna viitoare, miercuri sau joi. Miercuri sau joi se va juca FCU – Sepsi, indiferent ce se va întâmpla în ultima etapă”, a declarat Adrian Mititelu, pentru digisport.ro.

Marcel Pușcaș, suspiciuni de „blat” înainte de Sepsi – CFR Cluj

Am pornit din Craiova. Destinația finală este Sfântu Gheorghe. Azi, de la 20:30, Sepsi, fostă IMASA, joacă un meci important pentru calificarea în play-off. Voi fi la fața locului să mă conving dacă spiritul lui Jean Pădureanu ne mai bântuie. Deviza lui principală era: «La tine acasă dai tu două goluri, la mine acasă dau eu două». Simplu și poți fi in primele șase echipe.

Reclamă

La el a ținut tactica asta vreo 10 ani. Bine, dar asta era pe vremea lui Naș’ Mircea Sandu. Azi e imposibil ca cineva să se preteze la așa ceva. S-au schimbat multe lucruri radical în fotbalul românesc. Am scăpat de «pădureni» și-am rămas cu predictibilitatea. Se va juca corect și va câstiga cel mai bun. Adică, Sepsi. Abia aștept s-ajung!”, se arată în mesajul transmis de Marcel Pușcaș, pe Facebook, înaintea partidei Sepsi – CFR Cluj, 2-2.

„Ne luptăm pentru câştigarea campionatului. Nu putem câştiga campionatul fără victorii. Sunt în luptă directă cu Sepsi. E treaba lor ce discută cei de la Craiova. Vom sesiza Comisia de Disciplină. Nu putem câştiga campionatul fără victorii. Ce e Marcel Puşcaş? În calitate de ce a declarat aşa ceva? Trebuie să răspundă pentru declaraţiile lui. Provine dintr-o perioadă în care existau asemenea practici. Dacă domnul Puşcaş crede că poate câştiga campionatul fără victorii, el ştie”, a spus Cristi Balaj, președintele celor de la CFR Cluj, în exclusivitate, pentru AS.ro.

În ultima etapă din sezonul regular, FC U Craiova o va întâlni, în deplasare, pe FC Hermannstadt. Meciul este programat duminică, de la ora 21:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:16
Inter – Torino LIVE SCORE (22:00). Cristi Chivu forțează prezența în semifinalele Cupei Italiei
16:06
UTA – CFR Cluj LIVE TEXT (18:00). Trupa lui Daniel Pancu vizează a șasea victorie la rând. Echipele probabile
16:00
Panathinaikos – PAOK LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Răzvan Lucescu luptă pentru finala Cupei Greciei LIVE în AntenaPLAY
15:25
Mircea Lucescu urmează să fie externat! Vrea să meargă în străinătate pentru a-şi continua tratamentul
15:07
Steaua – CS Dinamo 2-2! Amical spectaculos înainte de reluarea ligii secunde
14:16
VIDEO“Jignirile nu ajută!” Echipa naţională, mesaj manifest înaintea barajului cu Turcia: “Alţii nu aveţi”
1 Câţi copii are Marius Urzică de la Power Couple 2026. Detaliul mai puţin ştiut despre viaţa personală 2 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 3 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 4 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România! 5 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 6 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri”
Citește și