Închide meniul

Adrian Mutu, primul mesaj după despărțirea de Rapid. „Briliantul” le-a mulțumit giuleștenilor

Alex Ioniță Publicat: 8 iulie 2023, 23:19

Comentarii
Adrian Mutu, primul mesaj după despărțirea de Rapid. Briliantul” le-a mulțumit giuleștenilor

Adrian Mutu a semnat cu Neftchi / Facebook FC Rapid 1923

Adrian Mutu, primul mesaj după despărțirea de Rapid. Fostul tehnician al giuleștenilor a postat, pe rețelele de socializare, un paragraf în care le mulțumește oamenilor apropiați de echipă, dar și fanilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu a părăsit-o pe Rapid și s-a înțeles cu Neftci Baku. „Briliantul” urmează să plece în Rusia, în cantonamentul echipei azere, acolo unde va semna și noul contract.

Adrian Mutu, primul mesaj după despărțirea de Rapid: „Mult succes în continuare”

Antrenorul a ținut să le ureze celor de la Rapid, în mesajul postat pe rețelele de socializare, „mult succes în continuare”. De asemenea, acesta a menționat că se simte mândru după perioada petrecută pe banca echipei din Giulești.

„Se încheie o etapa de care sunt mandru si care m-a facut mai bun si pe plan profesional si pe plan personal. Ca si in cariera de jucator, in cariera de antrenor accept noi provocari si oportunitatea care mi se ofera cred ca ma va ajuta pe viitor.

Vreau sa le multumesc tuturor jucatorilor pe care i -am pregatit in aceasta perioada, sa le multumesc si suporterilor, care ne-au sustinut si ne-au impins mereu din spate si sunt sigur ca asta or sa faca si in continuare, sa multumesc mai ales conducerii clubului pentru încrederea acordată ,pentru oportunitatea data si pentru sprijin si vreau sa le transmit mult succes in continuare in indeplinirea obiectivelor. Mulțumesc Rapid !”, a postat Adrian Mutu, pe rețelele de socializare.

Reclamă
Reclamă

Florin Prunea, atac devastator la adresa lui Adrian Mutu. Fostul portar l-a criticat pe „Briliant”

Fostul portar l-a criticat pe Adrian Mutu, pentru că a ales să plece de la Rapid. Florin Prunea este de părere că mutarea tehnicianului în Azerbaidjan este una jenantă, pentru că acesta ar avea destul timp să câștige și bani.

„Pentru Mutu, Rapidul devenise o corvoadă. Când iei șapte de la Sparta Praga, când iei șapte de la Farul… Îl vedeam cum se duce la stadion, îl vedeam cu capul în pământ în fața suporterilor…

A venit această oportunitate, care, din punctul meu de vedere, este un pas înapoi pentru Mutu. Dacă nu ar fi câștigat meciul cu FCSB, Mutu nu era păstrat.

Reclamă

Să lași Rapid București pentru Neftci Baku… Cu toată stima, mi se pare hilar, jenant. Ai timp să câștigi și bani. Eu zic că el trebuia să-și ducă la capăt contractul, mai ales că oamenii ăștia i-au prelungit contractul cu doi ani.

De acum, cine va vrea să-l angajeze pe Adi Mutu, se va gândi de trei ori. Pare un băiat tânăr disperat după bani. El a început prost cariera asta de antrenor. De la Rapid pleacă pe ușa din spate”, a spus Prunea, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și