Închide meniul

Adrian Mutu resimte presiunea pusă de fani înainte de Rapid – FCSB: „Nu-mi convine să aud că-mi cer demisia!”

Cosmin Olteanu Publicat: 22 aprilie 2023, 20:37

Comentarii
Adrian Mutu resimte presiunea pusă de fani înainte de Rapid – FCSB: Nu-mi convine să aud că-mi cer demisia!”

Adrian Mutu, în timpul unui meci / Hepta

Adrian Mutu resimte presiunea pusă de fani înainte de Rapid – FCSB! La finalul meciului Universitatea Craiova – Rapid, 3-1, suporterii alb-vișiniilor i-au cerut demisia antrenorului Adrian Mutu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Derby-ul dintre Rapid și FCSB va avea loc duminică, de la ora 20:30, și va putea fi urmărit, în format live text, pe AS.ro.

Adrian Mutu resimte presiunea pusă de fani înainte de Rapid – FCSB

Adrian Mutu susține că este afectat de presiunea pe care fanii Rapidului o pun asupra echipei. Totodată, acesta spune că a avut o discuție cu Liviu Ungurean, liderul galeriei Rapidului, pentru a liniști spiritele în Giulești.

„Am citit presa, ce s-a scris. A fost o săptămână grea, presiune era și înainte, dar săptămâna asta a fost ceva mai mare. Lucrurile între mine și club sunt clare, după discuția pe care am avut-o și cu șeful galeriei am clarificat lucrurile.

Cred că ce am promis atunci când am venit la echipă am realizat. Sezonul trecut am promis că voi menține echipa în Liga 1, iar acum că voi conduce echipa în play-off, ceea ce s-a întâmplat. Bineînțeles, pretențiile au crescut, trebuie să ne ridicăm la nivelul așteptărilor.

Reclamă
Reclamă

Galeria noastră este pătimașă, pune mult suflet. Ar trebui să facem la fel și noi, să dăm 100% pe teren, să încercăm să câștigăm fiecare meci.

Am înțeles supărarea suporterilor după meciul de la Craiova. Bineînțeles, și eu sunt supărat pe situație, nu-mi convine să aud că-mi cer demisia, mai ales că știu cât am muncit.

Am dat tot timpul 100%, sunt profesionist, un antrenor foarte serios, cred că am demonstrat-o tuturor. Am ajuns în play-off, nu voi renunța după două înfrângeri. Încerc să găsesc soluții să redresez echipa pentru a putea câștiga acest derby”, a declarat Adrian Mutu, în cadrul conferinței de presă premergătoare partidei cu FCSB.

Reclamă

Victor Angelescu a vorbit despre situația lui Adrian Mutu, după ce fanii Rapidului i-au cerut demisia

Acționarul Rapidului susține că președintele Daniel Niculae este cel care decide, în mare măsură, cine este antrenorul echipei alb-vișinii. Totodată, acesta a afirmat că îi acordă, în continuare, susținere lui Adrian Mutu.

„Nu cred că e cea mai dificilă perioadă. A fost o perioadă mai dificilă anul trecut, când n-am prins play-off-ul. Echipa n-a avut rezultate în ultimul timp, dar există astfel de momente în viața unei echipe.

Urmează un derby, sper să câștigăm. Legat de președintele Daniel Niculae, nu există nicio șansă să-l înlocuim. Mai mult, din cauza lui sunt în club. Nu se pune problema nici în viitorul apropiat, nici în cel îndepărtat.

Legat de Adi Mutu, avem un președinte care decide în mare parte cine e antrenorul. Îi acordăm tot creditul lui Adi, indiferent ce se va întâmpla în ultimele etape din play-off. Sperăm să ne revenim și să facem cât mai multe puncte.

Cred că mai avem șanse să prindem cupele europene. Pe locul 4, dacă va câștiga CFR Cupa.

Am plătit 1,5 milioane de euro pe transferuri, cred că suntem al doilea club în privința sumei cheltuite. Deja am pornit campania de transferuri, suntem în discuții cu niște jucători”, a spus Victor Angelescu, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:58
Americanii au anunţat care e marele pericol pentru David Popovici la Campionatele Mondiale de la Singapore
10:53
Rapid – CFR Cluj (LIVE TEXT, Ora 21:30). Derby “feroviar” la debutul lui Costel Gâlcă în Giuleşti
10:20
Helmut Marko, discurs tranşant despre viitorul lui Verstappen la Red Bull: “Max poate să se ducă oriunde vrea”
10:11
România – Canada 18-12. Jucăm cu Japonia pentru locul 9, la Campionatul Mondial
9:37
Basarab Panduru, cucerit de un jucător de la FCSB, după victoria cu Petrolul: “De nota 10”
9:31
Andrei Raţiu e dorit în Bundesliga! Ofertă de 12 milioane de euro pentru transferul fundaşului român
1 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 2 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 3 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo 4 Unde a ajuns fotbalistul dat afară de FCSB după doar 255 de minute jucate și criticat dur de Mihai Stoica 5 Giovanni Becali, dezvăluiri despre transferul lui Louis Munteanu! Ce ofertă ar fi primit, de fapt, CFR Cluj 6 Gigi Becali a dat verdictul după meciul cu Petrolul! De ce nu l-a schimbat pe Darius Olaru: “Nu am timp de ritm”
Citește și