Închide meniul

Adrian Șut, dezvăluiri despre faza la care FCSB a primit penalty, în meciul cu Farul: “M-a călcat! 100%”

Alex Ioniță Publicat: 10 august 2024, 11:36

Comentarii
Adrian Șut, dezvăluiri despre faza la care FCSB a primit penalty, în meciul cu Farul: M-a călcat! 100%

Adrian Şut, în timpul unui meci la FCSB/ Hepta

Adrian Șut a făcut dezvăluiri despre faza la care FCSB a primit penalty, în meciul cu Farul. Jucătorul campioanei a vorbit deschis despre contactul dintre el și Carlo Casap.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înainte de prelungirile duelului din Ghencea, Adrian Șut a căzut în careu, după un contact cu Casap, iar Istvan Kovacs a dictat penalty, după consultarea arbitrajului video. Darius Olaru a înscris de la 11 metri și a adus victoria campioanei. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-2 și a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Adrian Șut, dezvăluiri despre faza la care FCSB a primit penalty, în meciul cu Farul

Faza a fost, întradevăr, una controversată, iar mai multe reacții cu privire la aceasta au apărut la finalul partidei. Totuși, Șut a dat asigurări că a fost călcat de către Casap și că penalty-ul a fost acordat corect.

“(n.r. despre faza penalty-ului) Eram în spatele jucătorului, cred că el a vrut să facă un pas în spate ca să alerge şi atunci m-a călcat direct pe picior. Asta a fost. 100% m-a călcat. Nici nu era mingea în zona noastră, el a vrut să plece şi m-a călcat.

E o victorie importantă, dar suntem focusaţi pe meciul cu Sparta. Doar asta avem în gând, să ne calificăm. Jucătorii mari joacă din trei în trei zile şi se obişnuiesc cu acest ritm”, a spus Adrian Șut, după FCSB – Farul 3-2.

Reclamă
Reclamă

Elias Charalambous a tras un semnal de alarmă după FCSB – Farul 3-2

Elias Charalambous a tras un semnal de alarmă după FCSB – Farul 3-2. Antrenorul campioanei nu s-a ferit de cuvinte la conferința de presă.

Duelul dintre FCSB și Farul a contat pentru etapa cu numărul 5 a sezonului de Liga 1. Duelul s-a jucat pe stadionul „Steaua” și a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

După meci, tehnicianul cipriot a spus că echipa sa încasează goluri ușoare și că jucătorii săi trebuie să rezolve acest lucru, până la partida de marți, cu Sparta Praga.

Reclamă

Totodată, Charalambous a vorbit și despre accidentările lui Musi și Phelipe. Tehnicianul a transmis că staff-ul medical va analiza starea acestora în perioada următoare.

„Vreau să-i felicit pe băieţi pentru atitudine, a fost foarte important că nu şi-au pierdut concentrarea, chiar dacă egalasem. Din punctul meu de vedere, am controlat jocul, ei au avut două şanse şi au dat două goluri. Meritam aceste trei puncte.

Mă îngrijorează aceste goluri pe care le luăm, goluri uşoare. Am câştigat meciul, s-a terminat, ne bucurăm acum, dar în patru zile avem un meci important pentru club, avem nevoie de toată lumea.

Olaru este foarte important, mă bucur că a înscris, la fel cum mă bucur şi pentru Ştefănescu. Panţîru a fost foarte mult accidentat, a avut probleme, dar acum a arătat că e pregătit, mă bucur foarte mult.

Accidentările fac parte din joc. Doctorii o să verifice care sunt problemele lui Alexandru Musi şi Luis Phelipe”, a spus Elias Charalambous, după FCSB – Farul 3-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:31
Ce se întâmplă cu Cristiano Ronaldo înaintea meciului decisiv de calificare al Portugaliei. Decizia luată de selecţioner
11:09
Detroit Pistons a ajuns la 9 victorii consecutive în NBA. Javonte Green, cel mai bun marcator
11:00
Bosnia – Romania LIVE TEXT (21:45). Meci crucial pentru tricolori, în preliminariile World Cup 2026
10:58
Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
10:21
“Va fi mai uşor cu Austria decât cu România”. Bosniacii se tem de “tricolori” înaintea meciului crucial din preliminarii
10:17
Cristi Chivu, susţinere totală din partea preşedintelui lui Inter: “Mă mir că lumea e surprinsă. Unii l-au propus pe Mourinho”
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 3 Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa! 4 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 5 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 6 Ce i-a spus Cristiano Ronaldo selecţionerului Irlandei după ce a văzut direct cartonaşul roşu pentru un gest golănesc
Citește și