Închide meniul

Agentul care l-a adus pe Siyabonga Ngezana la FCSB a răbufnit când a auzit despre plecarea la Neftchi: “Aberaţii mari de tot”

Alex Masgras Publicat: 21 iulie 2024, 13:46

Comentarii
Agentul care l-a adus pe Siyabonga Ngezana la FCSB a răbufnit când a auzit despre plecarea la Neftchi: Aberaţii mari de tot

Siyabonga Ngezana / Profimedia

Agentul care l-a adus pe Siyabonga Ngezana la FCSB a răbufnit când a auzit despre plecarea la Neftchi. Presa din Azerbaidjan a anunţat că fundaşul sud-african s-ar fi înţeles cu Neftchi Baku. Mai mult, azerii susţineau şi că fosta echipă antrenată de Laurenţiu Reghecampf şi Adrian Mutu a bătut palma şi cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nimic adevărat, susţine Florin Vulturar, agentul care l-a adus pe Siyabonga Ngezana la FCSB în urmă cu un an.

Agentul care l-a adus pe Siyabonga Ngezana la FCSB a răbufnit când a auzit despre plecarea la Neftchi: “Aberaţii mari de tot”

Florin Vulturar a anunţat că informaţiile apărute în presa din Azerbaidjan nu sunt adevărate şi că fundaşul sud-african este extrem de concentrat în acest moment asupra meciurilor din preliminariile UEFA Champions League:

“7 milioane, nu? Și dacă era 1 aprilie nu era o glumă bună. Dacă se uitau în istoria transferurilor lui Neftchi, nu cred că a plătit vreodata mai mult de 1 milion de euro. E o minciună mare de tot. Pe mine m-a speriat știrea.

Nu se pune problema. Nu a fost nicio discuție. Nu știu de unde au apărut cifrele astea. 7 milioane? Salarii? Incredibil! Nu poate Neftchi să plătească sumele astea. E o aberație!

Reclamă
Reclamă

M-au sunat vreo 3-4 persoane din zona respectivă. Și am zis că am văzut multe fake newsuri, dar asta e urâtă de tot. El e foarte focusat pe Europa, să facă niște meciuri bune în Europa și până la finalul perioadei de transferuri se poate întâmpla orice. Dar momentan nu e nimic concret”, a declarat Florin Vulturar, potrivit fanatik.ro.

Azerii anunţă că Siyabonga Ngezana e aproape de Neftchi Baku! Surpriză uriaşă pe piaţa transferurilor

Potrivit sportinfo.az, Siyabonga Ngezana ar fi aproape de fosta echipă antrenată de Laurenţiu Reghecampf şi Adrian Mutu. În ultima săptămână, clubul din Azerbaidjan a negociat pentru transferul fundaşului sud-african, iar acesta ar fi ajuns la un acord cu Neftchi Baku.

Mai mult, sursa menţionată anterior susţine că şi cele două cluburi au ajuns la o înţelegere, iar suma de transfer este mult mai mică decât cele 7 milioane de euro pe care le-ar fi vrut Gigi Becali.

Reclamă

Siyabonga Ngezana a ajuns la FCSB în urmă cu un an, după ce formaţia roş-albastră a plătit 600.000 de euro pentru transferul său de la Kaizer Chiefs. În acest moment, fundaşul central este cotat la 1,6 milioane de euro pe transfermarkt.com.

În tricoul celor de la FCSB, Siyabonga Ngezana a evoluat în 35 de meciuri, reuşind să înscrie un gol şi să ofere o pasă de gol. El a cucerit alături de FCSB titlul şi Supercupa României.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:28
Răsturnare de situaţie: Dani Coman, reclamat de FRF şi CCA după scandalul uriaş cu Radu Petrescu
12:23
EXCLUSIV“Până la ultima picătură de energie!” Leonard Doroftei, mesaj pentru tricolori, înainte de barajul Turcia – România
12:05
Ce performanţă! Matei Petre, aur la individual U18 pentru România, la schi-alpinism
12:04
VIDEOCharles Leclerc a numit cea mai puternică echipă din noul sezon de F1, după primele antrenamente din Australia: “Impresionant”
11:56
“Cum comentaţi `Burleanu l-a băgat pe Gică Popescu în puşcărie`”? Răspunsul dat de preşedintele FRF
11:51
Lindsey Vonn şi-a reluat antrenamentele, după ce a fost operată de patru ori: “Încă muncesc din greu”
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și