EXCLUSIV

Alex Bourceanu ştie unde se va juca “finala” FCSB – CFR Cluj! Ce şanse îi dă fostei sale echipe în lupta pentru titlu

Dragoș Vasile Publicat: 29 aprilie 2022, 23:54

Comentarii
Alex Bourceanu ştie unde se va juca finala FCSB – CFR Cluj! Ce şanse îi dă fostei sale echipe în lupta pentru titlu

AS.ro

De când a apărut play-off-ul, FCSB a fost la mâna ei de patru ori înainte de ultimele patru etape. Şi a ratat titlul de fiecare dată. Acum, Alex Bourceanu, fostul căpitan al roş-albaştrilor, crede că echipa lui Toni Petrea va sparge gheaţa. Au trecut 7 ani de când clubul patronat de Gigi Becali nu a mai cucerit titlul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sunt doar două puncte între FCSB şi CFR Cluj, iar “Gladiatorul” e ferm convins că finala pentru titlu se va juca la Buzău. Echipa lui Gigi Becali nu e primită nici în Ghencea, unde evoluează CSA Steaua, dar nici pe stadionul Arcul de Triumf.

Alex Bourceanu ştie unde se va juca finala FCSB – CFR Cluj

“Văd FCSB cu şanse foarte bune la titlu. Ultima etapă, care va fi… sper că se va ajunge până acolo. E o luptă în trei, nimeni nu poate decide nimic fără celelalte echipe. CFR Cluj e singura echipă care nu depinde de nimeni.

FCSB are şansa de a juca cu titlul pe masă, într-un joc considerat acasă. La Buzău se joacă meciul cu CFR Cluj! Bineînţeles, trebuia folosit unul dintre stadioanele din Bucureşti. Ghencea, Naţional Arena”, a declarat Alex Bourceanu, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, convins că FCSB va juca în Ghencea

Gigi Becali s-a săturat de telenovela „FCSB în Ghencea” şi anunţă că echipa sa va juca pe arena de lux finala pentru titlu cu CFR Cluj. Patronul roş-albaştrilor este dispus să meargă chiar şi la preşedintele Klaus Iohannis pentru a-şi îndeplini obiectivul.

”Direct pe Ghencea o să jucăm. Ce, e stadionul lor? Crezi că fac ei ce vor (n.r. cei de la CSA Steaua)? Facem plângeri peste tot: DNA, procuratură, mergem peste tot unde e nevoie, chiar și la președinte, pentru a juca acolo, dacă nu ne dau voie”, a declarat Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Florin Tănase vrea pe Ghencea

Florin Tănase a anunțat din nou că jucătorii de la FCSB vor să joace finala cu CFR Cluj pe Ghencea.

Reclamă

Ne dorim să jucăm acolo, să vedem dacă vom fi acceptați. Dacă nu, să răspundă în fața instanțelor, pentru că nu este normal să nu fim lăsați să jucăm. Ei fac stadionul din banii noștri, dar noi n-avem voie să jucăm acolo? Numai în România se poate întâmpla așa ceva, nu înțeleg!”, a răspuns Tănase.

Despre lupta la titlu, FCSB având în acest moment două puncte sub CFR Cluj și 4 peste CSU Craiova, Tănase a afirmat: „Sperăm ca lupta să rămână încinsă până în ultima etapă. Se joacă, se poate întâmpla orice. Lupta este în 3, atât timp cât și Craiova are șanse matematic”, a spus Florin Tănase, după Farul – FCSB 0-4.

7 ani au trecut de când FCSB a jucat ultima dată în Ghencea. Pe 22 martie 2015, echipa lui Gigi Becali câștiga cu 4-1 în fața celor de la Viitorul. De atunci, FCSB s-a mutat pe Arena Națională. Au existat însă multe momente când roș-albaștrii n-au putut să joace nici pe cel mai mare stadion al țării, fiind rezervat pentru alte evenimente. Așa a ajuns FCSB să dispute meciuri, în calitate de gazdă, la Giurgiu, Buzău sau Călărăși.

Meciul FCSB – CFR Cluj, care s-ar putea dovedi decisiv în lupta la titlu, se va juca în perioada 20-23 mai. Conform calendarului secțiilor sportive din cadrul CSA Steaua, stadionul Ghencea va fi liber în perioada respectivă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:36

Mihai Stoica, detalii despre jucătorul pe care Becali vrea să dea 2.5 milioane de euro. “Salariu un milion”

13:03

„Două degete mai jos și am fi câștigat!” Penalty-ul ratat care a schimbat istoria Generației de Aur

13:00

Mircea Lucescu, din nou la Terapie Intensivă! Starea lui Il Luce s-a înrăutaţit. Familia a ajuns la spital

12:52

Marius Șumudică a ajuns de urgență la spital, după ce Mircea Lucescu a fost mutat la ATI: “Nu mai pot sta acasă”

12:31

“E meciul anului!”. Cristi Chivu, avertizat de un campion mondial înainte de derby-ul Inter – AS Roma

11:49

Mihai Stoica, despre jucătorul pe care Becali vrea 40 de milioane de euro: “Nu duce o repriză la juniori”

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 Gigi Becali a văzut ce schimbare a făcut Mirel Rădoi și l-a sunat pe Mihai Stoica: “De ce a ieșit?” 5 Au apărut înregistrările din camera VAR! Cum s-a judecat cea mai controversată fază din Atletico – Barcelona 6 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar
Citește și