Alex Chipciu a revenit asupra discursului la adresa CSA Steaua, după FCSB – U Cluj 2-2. Jucătorul ardelenilor a vorbit despre partida de pe Arena Națională, dar și despre derapajul pe care l-a avut la adresa formației „militare”.
Partida dintre FCSB și U Cluj a închis etapa a 11-a din Liga 1. Meciul de pe Arena Națională a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Alex Chipciu a revenit asupra discursului la adresa CSA Steaua, după FCSB – U Cluj 2-2
Fostul jucător al celor de la FCSB a vorbit despre partida din această seară și a menționat că echipa la care este legitimat în prezent, U Cluj, progresează de la meci la meci. De asemenea, a revenit și aspura discursului dur la adresa celor de la CSA Steaua și a dezvăluit că nu a procedat corect, atunci când i-a jignit pe jucătorii legitimați la formația „militară”.
„A fost un meci frumos, multe ocazii, am avut momente în care am controlat jocul. Sincer, sentimentul meu este plăcut pentru că am fost acolo. Indiferent de rezultat am fost acolo, jocul nostru trebuie să progreseze de la meci la meci. În a doua repriză trebuia să și riscăm, dar ăsta este fotbalul, trebuie să riști, și la 2-2 era jocul deschis.
A fost un meci bun, e o promovare bună pentru fotbalul românesc. Trebuie să avem grijă de jocul nostru și să câștigăm puncte. Cred că progresăm de la meci la meci, sperăm să obținem puncte, vom avea un meci dificil cu Sepsi. Trebuie să facem puncte și pe teren propriu.
Nu am spus ceea ce am spus pentru a fi primit aici într-un mod bun, am jucat la FCSB, am primit multe mesaje pe tema asta, nu am nicio treabă. Mi s-a părut deplasat să fiu jignit de Peluza Sud, m-am dus acasă, iar una din fete m-a întrebat dacă o să fiu înjurat și astăzi.
Îmi cer scuze pentru că i-am jignit pe jucători, le-am dat mesaje jucătorilor de la CSA pentru a-mi cere scuze, nu îmi stă în caracter”, a spus Alex Chipciu, potrivit digisport.ro.
Dan Nistor a tras un semnal de alarmă după FCSB – U Cluj 2-2
„Se putea și mai bine, e bun și acest punct, e o echipă foarte bună. Un public foarte numeros, dar ne-am ridicat la nivelul meciului.
