Alexandru Roşca, prima reacţie după ce a fost “eroul” lui Dinamo în remiza cu Universitatea Craiova: “Înseamnă enorm!”

Viviana Moraru Publicat: 19 ianuarie 2025, 22:51

Comentarii
Alexandru Roşca, prima reacţie după ce a fost eroul lui Dinamo în remiza cu Universitatea Craiova: Înseamnă enorm!

Alexandru Roşca, în timpul unui meci la Dinamo/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Alexandru Roşca a oferit prima reacţie, după ce Dinamo a remizat în derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 1-1. Portarul de 21 de ani al “câinilor” s-a declarat mulţumit, după ce a fost “eroul” echipei sale în Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Roşca a avut mai multe intervenţii miraculoase, în duelul cu Universitatea Craiova. Portarul a “salvat-o” pe Dinamo în Bănie, la ocaziile monumentale avute de jucătorii olteni, în ambele reprize.

Alexandru Roşca, prima reacţie după ce a fost “eroul” lui Dinamo în remiza cu Universitatea Craiova

Roşca s-a declarat emoţionat de faptul că a fost desemnat jucătorul meciului, în primul derby din 2025. Portarul le-a mulţumit lui Zeljko Kopic şi lui Alessandro Caparco, antrenorul cu portarii de la Dinamo, pentru încrederea pe care i-au oferit-o.

“Nu voiam să iau gol nici din penalty. Pentru oricine înseamnă enorm, e minunat, vă daţi seama ce sentiment am după meci, când te felicită fanii. Uşor, uşor, nu mai am emoţii.

În primul rând, le mulţumesc lui Mister şi lui Caparco (antrenorul cu portarii de la Dinamo) că mi-au dat continuitate şi pentru că au avut încredere în mine. Mă gândeam doar să-mi menţin poziţia. Noi am venit clar să luăm cele trei puncte, aşa mergem la fiecare meci. Nu pot să zic nici că a fost un rezultat echitabil, au avut multe ocazii.

Reclamă
Reclamă

Clar, l-am urmărit, şi nu doar pe el. La fiecare meci facem asta. Noi vrem să câştigăm şi următorul meci, în faţa suporterilor”, a declarat Alexandru Roşca, conform digisport.ro, după Universitatea Craiova – Dinamo 1-1.

Kennedy Boateng, reacţie după golul marcat în Universitatea Craiova – Dinamo 1-1

Kennedy Boateng a marcat golul lui Dinamo, din derby-ul cu Universitatea Craiova. Fundaşul l-a lăudat şi el pe Alexandru Roşca, după intervenţiile uriaşe din poarta “câinilor”.

“Nu cred că a fost un meci foarte bun pentru noi. Au avut multe ocazii, putem să fim mulţumiţi cu acest punct. Face parte din fotbal. Nu sunt foarte fericit, dar e destul pentru noi.

Reclamă

Roşca a făcut o treabă senzaţională, a fost omul meciului. Am motivele mele să zâmbesc. Am făcut acel penalty, mă simţeam vinovat, dar totul ţine de mentalitate. Era 1-0 şi ştiam că avem posibilitatea de a reveni.

Ştiam ce aveam de făcut în repriza a doua. Trebuia să ne asigurăm că înscriem. Obiectivul principal e să ajungem în play-off”, a declarat Boateng, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 2 iun.

VIDEOGică Hagi i-a luat apărarea lui Marian Aioani, după gafa din Georgia – România 1-1: “Sper să înveţe”

23:24 2 iun.

Georgienii au remarcat un “tricolor”, după remiza cu România: “A dezamorsat pericolul”

23:11 2 iun.

VIDEOVeste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România

23:04 2 iun.

EXCLUSIVDavid Matei, în al nouălea cer după debutul la echipa națională! Ce i-a transmis Gică Hagi înainte să intre pe teren

22:50 2 iun.

EXCLUSIVFlorinel Coman, reacție după primul meci la națională în 571 de zile: „Cu încredere vom putea ajunge departe”

22:50 2 iun.

VideoRezumatul meciului Georgia – România 1-1. Remiză pentru Gică Hagi, la revenirea pe banca naţionalei

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 5 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi 6 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară
Citește și