Închide meniul

“Am ţinut cu Dinamo!”. Mihai Stoica, reacţie surprinzătoare după Dinamo – FC Argeş 6-1: “Părea că joacă Manchester City, potop!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 mai 2023, 22:35

Comentarii
Am ţinut cu Dinamo!. Mihai Stoica, reacţie surprinzătoare după Dinamo – FC Argeş 6-1: Părea că joacă Manchester City, potop!

Mihai Stoica, cu mâinile în cap în timpul unui meci / Hepta

Mihai Stoica a avut o reacţie surprinzătoare după meciul, Dinamo – FC Argeş, scor 6-1, din manşa tur a barajului pentru promovarea/menţinerea în Liga 1. Gruparea din Ştefan cel Mare a obţinut o victorie de senzaţie şi este aproape de a-şi îndeplini obiectivul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A fost un meci incredibil pe Arena Naţională. Dinamo a condus cu 4-0 încă de la pauză. A fost o “ploaie” de goluri şi în repriza secundă. Bena (15), Larrucea (24), Pop (28), Ghezali (41, 62) şi Iglesias (56) au marcat golurile alb-roşiilor. Golul de onoare al argeşenilor a fost marcat de Zebic, în minutul 55.

Mihai Stoica, reacţie surprinzătoare după Dinamo – FC Argeş 6-1

Mihai Stoica a urmărit meciul lui Dinamo şi a anunţat că şi-a dorit ca marea rivală să câştige. Managerul general de la FCSB a făcut o comparaţie uluitoare, cu Manchester City.

Am ținut cu Dinamo, vorbesc foarte serios. Cu cine vrei să joci în Liga 1? Cu FC Argeș sau cu Dinamo? Cu FC Argeș, cu 10.000 – 15.000 de spectatori, sau cu Dinamo, când vin 50.000? Încasezi la 450.000 de euro…

Fotbalul românesc are nevoie de Dinamo, de Rapid, de Craiove. Dacă ar fi și Poli Timișoara ar fi extraordinar. Chiar recunosc că am ținut cu Dinamo cu adevărat.

Reclamă
Reclamă

La primele două goluri m-am manifestat, la golurile 3 și 4 am rămas blocat. Sunt goluri de pus în ramă. A urmat un potop! La un moment dat, părea că joacă Manchester City, nu Dinamo. N-aș spune nimic de FC Argeș pentru că nu a venit la meci”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro, după Dinamo – FC Argeş 6-1

Cristi Borcea, reacţie savuroasă după Dinamo – FC Argeş 6-1

Pe Arena Naţională a fost prezent şi Cristi Borcea, care a fost însoţit de un om de afaceri care ar putea investi la Dinamo.

Am venit după 10 ani. Îmi era dor de atmosferă, o atmosferă extraordinară şi un rezultat extraordinar. Dar trebuie să trateze şi returul foarte serios şi sperăm să îi vedem şi în divizia A.

Reclamă

(Reporter: Aţi venit şi cu bani?) Nu se pune problema momentan, dar cu siguranţă vor veni şi banii în momentul în care se va face stadionul.

Este un investitor foarte puternic din toate punctele de vedere şi un mare dinamovist (n.r. despre investitorul cu care a venit la stadion). Nu eu personal (n.r. să investească), sunt foarte mulţi dinamovişti care vor să vadă o echipă adevărată şi care să se bată din nou la campionat şi la cupele europene. Sunt foarte mulţi care vor veni când va începe demolarea stadionului. Sperăm să fie cât mai mulţi oameni de afaceri potenţi. Dinamo, când se va gândi la Lupescu, Prunea, Răducioiu… ei ştiu ce înseamnă clubul… eu zic că vom avea un buget care va sări de 10 milioane de euro.

Acum ne vedem în Divizia A. (Reporter: Vă mai place Shakira?) Acum vrei să dansez Shakira în Divizia B?“, a declarat Cristi Borcea după meci.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și