Meciul dintre Metaloglobus şi Poli Iaşi, partida retur a barajului de promovare/retrogradare, a fost întrerupt timp de câteva minute, după o accidentare gravă suferită de Rareş Ispas.
Tânărul de 24 de ani al celor de la Poli Iaşi s-a ciocnit de Kouadio. Din nefericire, fundaşul ivorian a căzut direct pe genunchiul lui Rareş Ispas.
Accidentare gravă în Metaloglobus – Poli Iaşi
Imediat, ambulanţa a intrat pe teren pentru a-i acorda îngrijiri medicale lui Rareş Ispas. După câteva minute, Ispas a fost urcat pe targă şi a fost transportat la spital.
În ciuda durerii insuportabile, Rareş Ispas a avut puterea de a-şi încuraja coechipierii de pe targă, chiar înainte de a fi urcat în ambulanţă.
În locul lui Rareş Ispas, Vasile Miriuţă a fost nevoit să îl introducă pe teren pe argentinianul Julian Marchioni.
În vârstă de 24 de ani, Rareş Ispas a ajuns la Poli Iaşi în vara anului 2023, atunci când a ajuns din postura de jucător liber de contract de la Sepsi Sf. Gheorghe. El a mai fost jucătorul celor de la CFR Cluj, Comuna Recea şi CSM Reşiţa.
Cotat la 450.000 de euro, Rareş Ispas a evoluat în 34 de meciuri pentru Poli Iaşi în acest sezon, reuşind să îşi treacă în cont două pase decisive.

- Alexandru Dobre, golgheter în Liga 1 după golul marcat în Rapid – Farul. Formă de vis înaintea meciului cu Austria
- Rapid – Farul 2-0. Koljic și Dobre au marcat. Gol anulat pentru echipa lui Zicu
- FC Argeş – Petrolul 0-1! Piteştenii au ratat primul loc din Liga 1. “Lupii galbeni”, prima victorie după 2 luni
- „Sunt sigur de asta”. Detaliul subliniat de Mirel Rădoi înaintea derby-ului cu FCSB. Cum vrea să-i învingă pe campioni
- „Un haos cum de mult n-am mai trăit”. Alex Chipciu, discurs devastator după U Cluj – Csikszereda: „Am fost jalnici”