Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: “Ca la aeroport!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 martie 2024, 8:42

Comentarii
Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: Ca la aeroport!

Andrei Nicolescu, în timpul unei conferințe de presă / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuricu porţile închise din cauza incidentelor de la meciul cu UTA. Administratorul special al dinamoviştilor a spus că se va apela la o firmă specializată pentru a depista materialele pirotehnice pentru ca ultraşii să nu le mai introducă pe stadion.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu a spus că cei care vor fi prinşi cu materiale pirotehnice vor fi daţi pe mâna Jandarmeriei.

Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise

“Ne gândim să lucrăm cu o firmă specializată, ca la aeroport, pentru a depista materialele pirotehnice. Este o aparatură specială, destul de costisitoare. Când se va depista, persoana respectivă, care are materiale pirotehnice, va fi înmânată Jandarmeriei. Este un echipament care se poziționează oriunde. Este scump”, a spus Andrei Nicolescu pentru digisport.ro.

Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!”

S-a aflat stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea uriașă primită, de a disputa patru meciuri fără spectatori. Inițial s-a vehiculat faptul că trupa din Ștefan cel Mare se va muta la Târgoviște. Ei bine, „câinii” vor rămâne pe arena Arcul de Triumf.

Dinamo a primit interdicția de a disputa patru meciuri cu spectatori, ca urmare a incidentelor de la meciul cu UTA. „Câinii” au primit și o amendă de 100.000 de lei.

Reclamă
Reclamă

Conform prosport.ro, Dinamo va continua să-și dispute partidele pe arena Arcul de Triumf. Primul meci pe care îl va disputa acolo, după sancțiunea primită, este cel cu Petrolul, care se va disputa pe 1 aprilie.

Administratorul arenei Arcul de Triumf a anunțat că îi va ajuta pe „câini”, dezvăluind că fiul său este un mare fan al echipei din Ștefan cel Mare.

„Copilul meu a început să plângă când a aflat că nu poate să meargă la meci! El este un mare dinamovist! Îi ajutăm cu orice au nevoie pe cei de la Dinamo, la facem orice facilitate ca să rămână pe Arcul de Triumf. Deocamdată, cert este că doar meciul cu Petrolul, din următoarea etapă, se va juca aici.

Reclamă

Este nedrept ce s-a întâmplat! Nu e posibil ca toți suporterii să sufere pentru un procent de 1%”, a declarat Radu Popa, conform sursei citate mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:09

E oficial. Transfer din Italia la Universitatea Craiova! “E bine să avem concurență”

10:46

VIDEOTobias Christensen a plecat de la Rapid. “Vă doresc ce e mai bun pe viitor!” Unde s-a transferat

10:18

VIDEOMama portarului Vozinha din Capul Verde a obţinut viza pentru SUA şi va putea asista la meciul cu Uruguay

9:39

Oficial. Jucător crescut de AC Milan, transferat în Liga 1!

9:33

45.349 de beri băute într-un singur bar, în ziua meciului Anglia – Croaţia

9:25

Aşa ceva nu s-a mai întâmplat la Mondiale de la România – Argentina 3-2, meciul de suflet al “Generaţiei de Aur”

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 3 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Lovitură după lovitură! Real Madrid a bătut palma cu campionul mondial şi forţează transferul
Citește și