Video

Andrei Nicolescu a răbufnit după Dinamo – Rapid 0-0: “O să avem o şedinţă! Nu-mi convine sub nicio formă!”

Publicat: 22 decembrie 2024, 23:25

Comentarii

Andrei Nicolescu, discurs dur după Dinamo - Rapid 0-0 | Captură AntenaSport

Andrei Nicolescu, administratorul special de la Dinamo, a răbufnit după derby-ul cu Rapid. Oficialul dinamoviştilor a fost extrem de nemulţumit de faptul că ultraşii celor două echipe au aruncat cu torţe în teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu a spus că va face o şedinţă pentru a vedea cum a fost posibil să se introducă materiale pirotehnice în stadion. Totuşi, Nicolescu nu se teme de suspendarea terenului.

Andrei Nicolescu, discurs dur după Dinamo – Rapid 0-0

„Suntem în bătălia pentru play-off, astăzi am făcut un meci bun. Îmi pare foarte rău că nu am luat toate măsurile de siguranță, au fost prea multe petarde din punctul meu de vedere. Lăsând la o parte amenda, noi trebuie să ne organizăm mult mai bine. Noi suntem organizatorul și trebuie să avem mai multă atenție.

(n.r. dacă se teme de suspendarea terenului) Nu cred că încă nu sunt la zona aia, dar ne îndreptăm acolo și nu-mi convine sub nicio formă. O să avem o ședință că nu a fost bună organizarea azi. Intens. Și Rapid cred că a făcut cel mai bun meci din ultimele, cred că am fost mai buni azi, cred că meritam mai mult, dar asta e.

Sperăm să fie și un Moș Crăciun care să aducă câteva transferuri, 2-3. Ne mai trebuie niște jucători care să ajute echipe și să ne ducă la nivelul următor. Dinamo dorește jucători care sunt foarte interesanți și încercăm să rezolvăm cât de repede și în capacitățile financiare pe care le avem. Avem de finalizat niște negocieri, probabil acum în perioada sărbătorilor vom fi toți mai buni și poate le și realizăm”, a spus Andrei Nicolescu la finalul partidei cu Rapid.

Reclamă
Reclamă

Dinamo – Rapid 0-0. Dinamoviştii au ratat şansa să devină campioni de iarnă, după o pauză de 13 ani

Meciul a început cu câteva minute întârziere, din cauza materialelor pirotehnice aruncate în teren de ambele galerii. Rapidiştii au avut prima ocazie a înfruntării, în minutul 7, când portarul dinamovist Roşca a respins în bară şutul lui Boupendza. Gazdele au replicat prin şutul trimis în plasa laterală de Cătălin Cîrjan, în minutul 27, şi cu şutul lui Dennis Politic deviat în corner de Aioani, în minutul 31. Repriza s-a terminat cu dubla ratare a lui Dennis Politic, din minutul 45.

Dinamo a cerut penalty în minutul 76, la o intrare asupra lui Cătălin Cîrjan în careul giuleştenilor, apoi, în minutul 87, Alex Dobre a pătruns în careu însă nu a pasat la timp, iar pe final au apărut şi nervii, doi jucători fiind eliminaţi, câte unul de la fiecare echipă. Arbitrul Marian Barbu i-a dat roşu iniţial lui Costin, apoi, după verificare VAR, l-a anulat, dându-i acestuia doar galben, şi l-a eliminat, în schimb, pe Opruţ.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:56

Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu

14:42

FotoValentin Ceauşescu a spus adevărul despre influenţa sa de la Steaua: “Nimeni nu îndrăznea”

14:03

Compania care construiește stadionul de 100 de mil. de € din Liga 1 a făcut anunțul: “Devine realitate”

13:55

Edi Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu! Pe cine vede favorită în play-off: “Fac o excepţie”

13:39

Încă o lovitură pentru Mircea Lucescu! Un atacant e OUT pentru barajul României cu Turcia

13:35

Zeljko Kopic a identificat marea problemă a lui Dinamo, înaintea derby-ului cu Rapid: “Din iarnă ne confruntăm cu asta”

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 4 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru
Citește și