Închide meniul

Anunţ crucial pentru Elias Charalambous! Jucătorul care revine la FCSB. E gata pentru Derby de România, cu Dinamo

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 martie 2025, 18:01

Comentarii
Anunţ crucial pentru Elias Charalambous! Jucătorul care revine la FCSB. E gata pentru Derby de România, cu Dinamo

Mihai Stoica este președintele consiliului de administrație de la FCSB / Profimedia

Mihai Stoica face un anunţ extrem de important pentru Elias Charalambous. Unul dintre jucătorii incerţi înaintea meciului cu Dinamo revine la antrenamente. Este vorba despre fundaşul stânga al campioanei, Risto Radunovic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Risto Radunovic a avut probleme în ultima vreme. A fost introdus pe teren de Elias Charalambous, în ciuda unei accidentări la gleznă.

Revenire importantă pentru Elias Charalambous

Mihai Stoica spune că Risto Radunovic revine la antrenamentele celor de la FCSB. Jucătorul campioanei cu cele mai multe meciuri jucate în acest sezon a resimțit dureri la gleznă, dar a preferat să forțeze accidentat pentru a-și ajuta echipa. Radunovic a refuzat convocarea la naţională şi nu a efectuat niciun antrenament în această pauză competiţională.

„Glezna e mai bine, poate să joace. Săptămâna asta nu s-a antrenat, deloc. Începe luni”, a declarat MM Stoica, potrivit primasport.ro. Cei de la FCSB au trecut prin mari probleme, din cauza accidentărilor. Florin Tănase şi Daniel Bîrligea s-a rupt la naţională. Primul va rata Derby de România. În plus, Joyskim Dawa s-a accidentat la naţionala Camerunului. Va lipsi minim 3-4 săptămâni, dar e posibil să rateze tot restul sezonului şi să fie nevoit să se opereze.

Mai mult, nici Adrian Șut nu este într-o formă prea bună. Căpitanul roș-albaștrilor a suferit o accidentare la antrenamentul. Și Daniel Bîrligea a suferit o accidentare la națională, dar vârful de atac al roș-albaștrilor va fi apt pentru Derby de România. La infirmeria FCSB se mai află Darius Olaru, Alexandru Pantea și Baba Alhassan. Derby de România, Dinamo – FCSB va avea loc duminică seară, de la ora 21:00, pe Arena Națională. FCSB este obligată să câștige. Are un punct mai puţin ca liderul CFR Cluj şi se află la egalitate de puncte cu Craiova lui Mirel Rădoi. De partea cealaltă, Dinamo se află pe locul 5 în Liga 1, la egalitate de puncte cu cei de la U Cluj.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și