Închide meniul

Anunţul făcut de Gigi Becali în ultima zi de mercato din Liga 1

Dan Roșu Publicat: 9 septembrie 2024, 16:01

Reclamă
Anunţul făcut de Gigi Becali în ultima zi de mercato din Liga 1

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă - Hepta

Anunţul făcut de Gigi Becali în ultima zi de mercato din Liga 1 are legătură cu Luis Pheipe şi David Kiki, despre care au existat zvonuri că vor ajunge la Buzău.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali susţine că cei doi jucători vor rămâne în lotul lui Elias Charalambous, chiar dacă Kiki a ajuns a treia variantă de fundaş stânga la FCSB, după Risto Radunovic și Ionuț Panțîru, iar Phelipe prinde puţine minute.

Anunţul făcut de Gigi Becali în ultima zi de mercato din Liga 1

”Să plece? Nu există așa ceva”, a declarat Gigi Becali, citat de digisport.ro.

Pentru Phelipe, şansele să prindă un loc de titular sunt mici, ţinând cont că în atacul campioanei se află jucători precum David Miculescu, William Baeten, Marius Ștefănescu, Alexandru Băluță, Octavian Popescu, Florin Tănase sau chiar Daniel Popa.

Gigi Becali pregăteşte intens meciul cu CFR Cluj

FCSB s-a întărit în ultima perioadă, după ce i-a adus pe Daniel Bîrligea şi Mihai Popescu. Acum, patronul roţ-albaştrilor a dezvăluit că se gândeşte în fiecare zi la formaţia echipei, în mod special cea pentru meciul cu CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

„La meciul cu CFR mă gândesc imediat după ultimul meci avut. Acum deja facem calculele. Mă uit să văd play-off-ul. Trebuie să intru mai repede pe locul 6. În fiecare zi mă gândesc.

Mă gândesc în fiecare zi la așezare, ce o să fie, cum o să joace ăla sau ăla. Nu poți să înțelegi trările unui patron de fotbal sau un antrenor. El gândește numai fotbal. Cum o să fie dacă jucăm așa, dacă îl pune pe ăla acolo. Hai să vedem. Că e o formulă nouă, cu Tănase, Tănase care acum își intră în formă.

Hai să vedem cum o să fie cu Baeten, că intră Baeten, să îl vedem și pe el că nu a jucat niciodată titular. O să jucăm cu Baeten acum. Numai Miculescu și-a câștigat postul, Baeten nu încă. Mi-a plăcut de el, dar să îl vedem acum. Miculescu și-a câștigat postul de titular atacant stânga, dreapta”, a declarat Gigi Becali, la fanatik.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:14

George Russell şi Kimi Antonelli, penalizaţi după calificările din Bahrain. Lovitură pentru Mercedes

22:39

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

22:37

Cum a comentat Vladislav Blănuţă conflictul aprins dintre Adrian Mititelu şi Ioan Ovidiu Sabău

22:27

Zeljko Kopic, reacţie fermă după U Cluj – Dinamo 2-4: „Să rămânem cu piciorele pe pământ”

22:18

„Nu a fost o surpriză!” Marcatorii lui Dinamo au reacționat după 4-2 cu U Cluj

22:02

Arsenal, pas greşit în lupta la titlu din Premier League. „Tunarii” s-au încurcat pe teren propriu

1 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 3 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 4 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 5 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 6 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA
Citește și