Închide meniul

Anunţul făcut de Victor Angelescu despre plecarea lui Dragoş Grigore de la Rapid: “Ar fi culmea să cerem bani pe el!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 5 ianuarie 2024, 20:10

Comentarii
Anunţul făcut de Victor Angelescu despre plecarea lui Dragoş Grigore de la Rapid: Ar fi culmea să cerem bani pe el!

Hepta

Anunţul făcut de Victor Angelescu despre plecarea lui Dragoş Grigore de la Rapid. Acţionarul minoritar al Rapidului a spus că nu se pune problema ca Rapid să ceară bani pe fundaşul său. Dragoş Grigore ar putea ajunge la FC Botoşani, ultima clasată din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragoş Grigore e gata să se despartă de Rapid, club cu care mai are contract până în vară. Valeriu Iftime îl vrea la Botoşani ca să se lupte cu Dinamo pentru evitarea retrogradării.

Anunţul făcut de Victor Angelescu despre plecarea lui Dragoş Grigore de la Rapid

”Dragoș Grigore e în ultimele șase luni de contract cu noi, nu a jucat foarte mult la noi. Dacă își va dori să plece la o altă echipă, noi nu ne vom opune.

Ar fi culmea să cerem bani pe Dragoș Grigore, vă dați seama că nu am cere bani. Dacă el își va dori să plece să joace în altă parte, probabil că nu ne-am opune”, a spus Victor Angelescu la digisport.ro.

Dragoş Grigore, aproape de a semna cu noua echipă

Dragoş Grigore este aproape de a semna cu noua sa echipă. Fundaşul central în vârstă de 37 de ani nu mai are de gând să rămână la Rapid şi este pe punctul de a ajunge la ultima clasată din Liga 1. Valeriu Iftime a venit la Bucureşti ca să finalizaze negocierile.

Reclamă
Reclamă

Veteranul cu 39 de selecţii la naţionala României nu mai intră în calculele lui Cristiano Bergodi. Şi-a dorit să plece şi este aproape să bată palma cu FC Botoşani. Va „rupe” contractul pe care îl are cu Rapid, pentru a nu mai fi rezervă.

Iftime a recunoscut că îl vrea pe Dragoş Grigore şi speră să mai rezolve astfel din problemele defensive cu care s-a confruntat FC Botoşani în acest sezon. Moldovenii au cea mai slabă defensivă. Au primit 39 de goluri în 21 de etape.

Deocamdată, nu știu care este nivelul discuțiilor cu Dragoș. Eu mâine (n.r. vineri) o să fiu la București. Confirm că există discuții, dar nu știu exact unde s-a ajuns. În mod normal, mâine ar trebui să știm mai multe„, a declarat Valeriu Iftime, joi seară, pentru playsport.ro.

Reclamă

Chiar dacă a fost jucător de bază în Giuleşti, în ultimele două sezoane, Grigore şi-a pierdut postul de titular în faţa lui Paul Iacob. Bergodi l-a introdus pe teren în minutul 90+8 al meciului cu Petrolul, în încercarea de a trage de timp. Dragoş Grigore nu mai are răbdare şi este pe punctul de a-şi rezilia contractul cu alb-vişiniii. Nu duce lipsă de oferte.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:11 2 sept.
Liviu Ciobotariu şi-a decis viitorul, după ce fanii i-au cerut demisia în urma înfrângerii cu Farul!
23:59
UPDATEUltimele ore de mercato din vara lui 2025! Mutări spectaculoase pe bandă rulantă
23:47
OFICIAL | S-a făcut cel mai mare transfer din istoria Premier League! Alexander Isak a semnat cu Liverpool
23:38
Naomi Osaka – Coco Gauff 6-3, 6-2. Nipona, în sferturi la US Open
23:31
Răsturnare de situaţie în cazul lui Ianis Hagi! Internaţionalul român ar semna cu o altă echipă din Turcia
23:03
Momente de panică pentru jucătoarea care a eliminat-o pe Sorana Cîrstea la US Open: “M-a speriat puțin”
1 Gigi Becali a găsit fundaș central pentru FCSB. Transfer de ultim moment anunțat: „Îi dau bani să vină gratis” 2 Ianis Hagi şi-a decis viitorul! Echipa cu care va semna dacă nu apare o ofertă dintr-un campionat de top 3 Dinamo vrea să transfere un fost jucător al FCSB-ului. Reacția lui Andrei Nicolescu: „Am discutat cu tatăl ui” 4 Harry Kane a anunţat conducerea lui Bayern Munchen că vrea să plece! Echipa de top cu care poate semna 5 EXCLUSIVRăsturnare de situaţie în cazul lui Daniel Bîrligea! Decizia luată de staff-ul naţionalei 6 Două oferte din Top 5 puse pe masă pentru Louis Munteanu. Răspunsul dat fără ezitare de Ioan Varga
Citește și