Închide meniul

“Aşa de naiv!” Gică Hagi, devastat după Farul – Oţelul 1-1. Vinovaţii găsiţi de “Rege” pentru un nou pas greşit

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 februarie 2024, 19:43

Comentarii
Aşa de naiv! Gică Hagi, devastat după Farul – Oţelul 1-1. Vinovaţii găsiţi de Rege pentru un nou pas greşit

Gică Hagi, în timpul unui meci / Hepta

Gică Hagi a părut devastat după meciul Farul – Oţelul, scor 1-1, din etapa a 27-a a Ligii 1. “Regele” a venit cu primele explicaţii după ce echipa lui s-a încurcat din nou. Pe teren propriu, constănţenii au un singur succes în ultimele patru partide din campionat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Farul a ratat şansa de a se distanţa de ocupanta locului 7 şi a face un pas uriaş în lupta pentru calificarea în play-off. Constantin Budescu a deschis scorul din penalty, dar moldovenii i-au “suflat” două puncte camioanei en-titre. Frederic Maciel a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului şi a stabilit scorul final, 1-1.

Gică Hagi, devastat după Farul – Oţelul 1-1

Hagi a găsit şi primii vinovaţi. Intraţi după pauză, Vînă, Sîrbu, Nedelcu, Gancea şi Boli au fost arătaţi cu degetul de Hagi.

Atât putem! Puteam să şi câştigăm, puteam să şi pierdem. Nu ştim să speculăm momentele bune care sunt. Aveam avantaj, trebuia să speculăm. Dacă în alte meciuri unii jucători care intrau aduceau ce trebuie, acum nu a fost ce trebuie. Acum s-au făcut greşeli, 2 puncte importante pierdute. Oţelul a arătat foarte bine, felicitările mele. E o echipă care creşte, bravo lui Dorinel.

Îngrijorat… ne gândim, îţi dai seama că vorbim. Anul trecut eram foarte puternici acasă, jucam foarte bine. Să iei gol aşa de uşor, aşa de naiv… Nu mă puneţi pe mine să vă spun cum a judecat Nedelcu. Eu sunt de afară, am văzut de afară. Din păcate a fost o greşeală mare.

Reclamă
Reclamă

Muciel a avut inspiraţie, i-a ieşit. Asta e! Bine că a marcat şi Budescu, problema noastră, ca să revenim la origini, să fim noi care am fost înainte, nu cei din ultima perioadă. Cum suntem în deplasare să fim şi acasă.

O săptămână grea, vom vedea. Nu am ce să comentez, reflectez şi eu o zi. Poţi să zici ce vrei, dar trebuie să taci din gură. Trebuie să găsim motivele, dar vom vedea“, a declarat Gică Hagi la digisport.ro.

Cum arată clasamentul actualizat al Ligii 1:

Reclamă

1. FCSB – 55 puncte
2. CFR Cluj – 48 puncte
3. Rapid – 48 puncte
4. Farul – 41 puncte
5. Universitatea Craiova – 39 puncte
6. Hermannstadt – 37 puncte
7. UTA – 37 puncte
8. Petrolul – 35 puncte
9. U Cluj – 34 puncte
10. Sepsi – 33 puncte
11. Oţelul – 32 puncte
12. FCU Craiova – 30 puncte
14. FC Voluntari – 27 puncte
15. Dinamo – 22 puncte
16. FC Botoşani – 20 puncte

Farul Constanţa – Oţelul Galaţi 1-1

Echipa Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu echipa campioană, Farul Constanţa, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii.

La Ovidiu, Farul a primit penalty în minutul 27, după o fază analizată de VAR. Budescu a transformat în minutul 31 şi a adus în avantaj echipa lui Hagi. Oţelul, fără Dorinel Munteanu pe bancă, şi-a anunţat intenţiile ofensive la şutul lui Miguel Silva, din minutul 51, pentru ca în minutul 68 Federic Maciel să trimită din afara careului, cu boltă, un balon care a intrat la vinclu în poarta lui Buzbuchi, şi gălăţenii au egalat. În minutul 88, gazdele au avut un gol anulat de VAR, pentru ofsaid, şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Farul are 41 de puncte şi este pe locul 4 în Superligă, iar Oţelul a ajuns la al 14-lea rezultat de egalitate în acest campionat, şi este pe 11, cu 32 de puncte.

FARUL: Buzbuchi – Dussaut (Sîrbu 61), Larie, M. Popescu, Kiki – R. Deaconu (Vînă 46), D. Queiros (Nedelcu 61), Grameni – Rivaldinho (K. Boli 80), L. Munteanu, Budescu (C. Ganea 61). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

OŢELUL: E. Pap – A. Rus, J. Cisse, Lovric (Chiocel 15), Miguel Silva – Cisotti, Zivulic, S. Teles – Maciel, Rusevic (Aly Malle 61), Al. Pop (G. Cârjan 89). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: R. Deaconu 18, Sîrbu 75 / Miguel Silva 30, A. Rus 45, Ghiocel 57, J. Cisse 90+4

Arbitri: George Rareş Vidican – Alexandru Cerei, Ferencz Tunyogi – Ovidiu Robu

Arbitri VAR: Iulian Călin – George Găman

Observator: Nicolae Marodin

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:07
FC Argeș – Hermannstadt LIVE SCORE (17:00). Echipele de start. Ce se întâmplă cu Dennis Politic
15:55
Nicolae Stanciu a dezvăluit cum a decis să revină în China: “N-am mai văzut în viața mea așa ceva”
15:47
Ofertă pentru un jucător de la FCSB. Suma pe care o poate încasa Gigi Becali: “Aşteaptă răspunsul lor”
15:17
VIDEOFlorida Panthers, eşec categoric cu Tampa Bay Lightning. Încăierare generală pe gheaţă
14:56
OFICIAL | Radu Drăgușin, inclus de Tottenham pe lista pentru Liga Campionilor. De 5 ani nu s-a mai întâmplat asta
14:48
Mihai Stoica, ultimele detalii despre noul transfer pregătit la FCSB: “Alt profil faţă de Bîrligea”
1 Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea” 2 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 3 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 6 Daniel Bîrligea, “interzis” după FCSB – Botoşani 2-1. Ce s-a întâmplat la Arena Naţională
Citește și