“Ăsta n-are nici mers de fotbalist”. Dumitru Dragomir s-a dezlănţuit după FCSB-Rapid 3-3. Jucătorul pe care l-a făcut praf în direct

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 martie 2025, 17:10

Comentarii
Ăsta n-are nici mers de fotbalist. Dumitru Dragomir s-a dezlănţuit după FCSB-Rapid 3-3. Jucătorul pe care l-a făcut praf în direct

Dumitru Dragomir / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fostul şef al LPF, Dumitru Dragomir l-a atacat dur pe noul portar al celor de la Rapid, Franz Stolz. Goalkeeper-ul adus de giuleşteni de la Genoa a comis-o grav la golul marcat de către Florin Tănase în prelungirile partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir s-a dezlănţuit la adresa lui Franz Stolz. Spune că portarul nu are ce să caute la Rapid şi că trebuie dat afară cât mai repede de la echipa giuleşteană. Gafa din meciul cu FCSB l-a convins pe Dragomir.

Dumitru Dragomir l-a desfiinţat pe Franz Stolz

Franz Stolz a fost introdus de către Marius Şumudică pe finalul meciului cu FCSB, după accidentarea lui Marian Aioani. Austriacul a comis-o chiar la debutul său în tricoul celor de la Rapid. Stolz a venit la Rapid de la genoa, la schimb cu Benjamin Siegrist. Mutarea a avut loc la finalul lunii ianuarie. În schimb, Dragomir l-a lăudat pe antrenorul giuleştenilor. ”Şumudică e omul dracului! L-a egalat pe antrenorul Gigi Becali. Dacă nu îl băga pe panarama aia de portar… Lăsaţi-mă în pace. Doamne, Maica Domnului! Unde mai vezi aşa ceva.

Ăsta (n.r. Stolz) n-are nici mers de fotbalist. A comis-o. În primul rând, trebuia să îşi organizeze apărarea. Era un haos acolo… Eu am tot spus, Şumudică e omul dracului. Antrenor trăsnet”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit fanatik.ro.

După FCSB-Rapid 3-3, campioana a pierdut primul loc în Liga 1, în favoarea celor de la CFR Cluj. Ardelenii au un punct avans faţă de FCSB şi Craiova lui Mirel Rădoi. Pentru băieţii lui Elias Charalambous urmează Derby de România, cu Dinamo. Meciul din runda a doua a play-off-ului va avea loc peste două săptămâni, după meciurile echipei naţionale din preliminariile World Cup 2026. De partea cealaltă, Rapidul lui Marius Şumudică a rămas pe ultimul loc în play-off. Pentru giuleşteni urmează meciul cu Craiova lui Mirel Rădoi, în runda secundă din play-off.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:51

Simona Halep s-a retras oficial din tenis sub privirile legendarilor Nadia, Hagi şi Năstase! Svitolina şi Monfils, la eveniment

20:40

Ce surpriză! Marcus Rashford pleacă de la Barcelona şi prinde un transfer important

20:25

VideoJurnal Antena Sport | Pe urmele Nadiei

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Noel fură atenția la Mondial

19:47

Panică la baza de antrenament a Iranului de la Cupa Mondială! Un cadavru, găsit de polițiști în apropiere

19:31

Farul şi-a luat “decar” din Franţa, crescut de Olympique Marseille!

1 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 2 Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat 3 Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României 4 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 5 „Când cauți cele mai proaste transferuri la Real, mă găsești pe mine!” Geniul distrus de Mourinho în primul mandat 6 Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale a fost pe AntenaPLAY!
Citește și