Închide meniul

Au sărit la bătaie la primul amical al Petrolului din Antalya! Sergiu Hanca, în prim-plan

Dan Roșu Publicat: 8 ianuarie 2025, 12:17

Reclamă
Au sărit la bătaie la primul amical al Petrolului din Antalya! Sergiu Hanca, în prim-plan

Scandal la meciul amical dintre Petrolul şi Orduspor

Petrolul a disputat primul meci amical cu Adrian Mutu pe bancă, în ziua în cate Briliantul împlineşte 46 de ani. Lupii galbeni au întâlnit Orduspor, echipă din liga a patra din Turcia, iar înainte de pauză s-a lăsat cu îmbrânceli.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru a evita escaladarea evenimenteleor, arbitrul partidei a fluierat imediat finalul primei reprize. Scandalul a început după ce Gicu Grozav a egalat la 1-1.

Scandal la primul meci amical al Petrolului din Antalya

După o repriză în care turcii au fost agresivi, jucătorii lui Adrian Mutu au clacat, după o intrare dură asupra lui Hanca, la jumătatea terenului. Mijlocaşul a ripostat, iar fotbalistul turc i-a băgat mâna în gât.

Mateiu, Papp, Hanca şi Huja sunt jucătorii care s-au luat la harţă cu turcii. Fotbaliştii celor două tabere s-au impins până când arbitrul a ales să fluiere finalul primului act, dorind să evite alte incidente.

Mircea Lucescu, dialog savuros cu Adi Mutu

Mircea Lucescu a avut un dialog savuros cu Adi Mutu, în cantonamentul din Antalya. Selecţionerul României a fost prezent la primul meci al „Briliantului” pe banca Petrolului şi a avut un mesaj pentru noul antrenor al „lupilor”.

Reclamă
Reclamă

Petrolul a avut programat cu amical cu Orduspor chiar în ziua în care Adi Mutu împlineşte 46 de ani. Mircea Lucescu a venit însoţit alături de mai mulţi membri din staff-ul naţionalei României. Şi Cosmin Moţi a stat în tribună.

În momentul în care „Il Luce” a urcat în tribună, acesta a fost salutat de Adi Mutu. A urmat un dialog care a stârnit hohote de râs.

Mircea Lucescu: „În sfârşit! În sfârşit te-ai apucat de treabă”

Reclamă

Adi Mutu: „Ai văzut că te ascult?”

Mircea Lucescu: „Te-ai odihnit prea mult! Gata”

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:11

Jucătorul lui Cristi Chivu, implicat în scandalul uriaş izbucnit în fotbalul italian. Lista numelor uriaşe

15:00

LIVE VIDEOPrima sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Bahrainului e ACUM în AntenaPLAY

14:43

Zeljko Kopic, prima reacţie după ce Gigi Becali a zis că-l vrea pe Dennis Politic la FCSB

14:06

„De asta sunt tare mândru!” David Popovici, mesaj de mare campion după ce a intrat în istorie

13:33

Panathinaikos – PAOK Salonic LIVE VIDEO (duminică, 19:00). Duel crucial pentru Răzvan Lucescu în Grecia

13:18

Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor

1 Istvan Kovacs, protagonist în Rangers-Bilbao! După eliminare, a acordat şi un penalty. Totul, după consultarea VAR 2 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 3 Cehii au dat verdictul despre Albion Rrahmani, după aproape un sezon la Sparta Praga: „E blocat pe bancă!” 4 Valentin Creţu şi Mihai Popescu, la un pas de bătaie în vestiarul FCSB 5 Raphinha, făcut praf în Spania, după Barcelona – Dortmund 4-0! „Nu-i faci asta unui copil” 6 Gigi Becali i-a stabilit prețul lui Marius Ștefănescu! Pe ce sumă poate pleca de la FCSB: „Să dea atât!”
Citește și