Mircea Lucescu a avut un dialog savuros cu Adi Mutu, în cantonamentul din Antalya. Selecţionerul României a fost prezent la primul meci al „Briliantului” pe banca Petrolului şi a avut un mesaj pentru noul antrenor al „lupilor”.
Petrolul a avut programat cu amical cu Orduspor chiar în ziua în care Adi Mutu împlineşte 46 de ani. Mircea Lucescu a venit însoţit alături de mai mulţi membri din staff-ul naţionalei României. Şi Cosmin Moţi a stat în tribună.
Mircea Lucescu, dialog savuros cu Adi Mutu
În momentul în care „Il Luce” a urcat în tribună, acesta a fost salutat de Adi Mutu. A urmat un dialog care a stârnit hohote de râs.
Mircea Lucescu: „În sfârşit! În sfârşit te-ai apucat de treabă”
Adi Mutu: „Ai văzut că te ascult?”
Mircea Lucescu: „Te-ai odihnit prea mult! Gata”
Petrolul a primit gol după numai trei minte de la la Orduspor. Gicu Grozav a reuşit totuşi să restabilească egalitatea chiar înainte de pauză. Imediat după, s-a declanşat un scandal pe teren şi a fost nevoie de intervenţia membrilor din staff pentru a fi despărţiţi jucătorii.