Închide meniul
EXCLUSIV

Bănel Nicoliță, declarația pe care ultrașii de la CSA Steaua n-o vor uita niciodată

Antena Sport Publicat: 14 iulie 2023, 8:16

Comentarii
Bănel Nicoliță, declarația pe care ultrașii de la CSA Steaua n-o vor uita niciodată

Bănel Nicoliță, în timpul unui interviu / Antena Sport

Bănel Nicoliță a făcut o declarație pentru care ultrașii de la CSA Steaua nu-l vor ierta prea curând, înainte de FCSB – Dinamo, meci ce se va desfășura pe Ghencea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În contextul în care ultrașii de la Peluza Sud sunt împotriva deciziei ca derby-ul să aibă loc pe Ghencea, Bănel a spus despre galeriile de la FCSB și Dinamo că sunt ”cele mai frumoase din România”.

Bănel Nicoliță, declarația pe care ultrașii de la CSA Steaua n-o vor uita niciodată

“Se luptă de câţiva ani pe tema asta, Mustaţă a câştigat un război cu suporterii. Ne aşteptăm la ce e mai rău, dar sperăm să nu fie aşa cum gândesc eu.

Vrem spectacol, pentru asta plăteşte lumea pe bilete. Sunt două galerii, cele mai frumoase din România. E păcat să vedem altceva decât un spectacol frumos”, a spus Bănel Nicoliţă, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Bănel Nicoliţă: ”FCSB e cea mai iubită echipă”

Bănel Nicoliţă a avut o primă reacţie după ce a auzit decizia ca FCSB – Dinamo să se dispute pe Ghencea. Partida din etapa a doua se va juca pe 22 iulie şi poate fi urmărită în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB a jucat ultimul meci în Ghencea pe 22 martie 2015. Echipa lui Gigi Becali a jucat atunci împotriva celor de la Viitorul, într-un meci în care echipa pregătită la vremea respectivă de Costel Gâlcă s-a impus cu 4-1. Pentru FCSB au marcat atunci Cristi Tănase de două ori, Raul Rusescu şi George Ţucudean.

„Mă bucur că FCSB joacă în Ghencea, e normal, e logic. Sunt bani publici şi e normal să joace oricine îşi permite să plătească. E dureros şi pentru noi că cei care cântau pentru Bănel Nicoliţă s-au dus în partea cealaltă sau invers, jucători alături de care am evoluat, s-au împărţit şi au mers la CSA.

Eu am rămas cu FCSB, dar au creat o anumită panică între noi. Eu aşa văd adevărul şi voi rămâne alături de FCSB în orice situaţie. Aşa e normal, aşa e frumos. Era logic să poată juca pe acest stadion. În ultimul timp, FCSB a avut 30-40.000 de fani pe Arena Naţională la fiecare meci, a dat dovadă că e cea mai iubită echipă din România.

Reclamă

O să fie foc, o să fie nebunie mare. Chiar m-a sunat cineva ieri că vrea 10 bilete. Voi fi şi eu acolo, alături de fetele mele, cu toţii ne dorim să luăm titlul. O să fie nebunie. Dinamo a promovat. Niciodată nu trebuie luaţi de sus că se poate întâmpla orice. Şi Piteştiul i-a luat de sus şi s-a văzut ce s-a întâmplat”, a spus Bănel Nicoliţă, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:57
Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
22:54
Fede Valverde, hattrick fabulos cu Manchester City! La primul gol pasa i-a fost dată de Courtois!
22:47
Puştiul de 18 ani de la Real Madrid a scris istorie! A doborât recordul lui Raul la meciul cu Manchester City
22:45
LIVE TEXTReal Madrid – Manchester City 3-0. Fede Valverde, maginific. Uruguayanul a realizat hat-trick-ul în prima repriză
22:34
Colegul lui Ianis Hagi, Umit Akdag, e dorit de Galatasaray! Oferta pentru Alanyaspor
22:19
U BT Cluj, pentru a treia oară la rând în sferturile EuroCup! Victorie categorică la Podgorica
1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 UPDATEÎncă o plecare de la FCSB, după venirea lui Mirel Rădoi. Thomas Neubert şi-a reziliat contractul 3 Cutremur la Dinamo. Zeljko Kopic ar fi anunţat jucătorii că pleacă 4 Surpriză uriaşă! S-a aflat numele echipei cu care Mirel Rădoi ar fi bătut palma 5 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 6 Primul nume care sare din schemă la FCSB după venirea lui Mirel Rădoi. Anunţul făcut de Mihai Stoica
Citește și